Van’da “PKK sizi tükürüğü ile boğar” sözü başkanlıktan etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Van İl Seçim Kurulu, DEM Parti Adayının Seçilme Yeterliliğini Reddetti

Van İl Seçim Kurulu, Abdullah Zeydan'ın Seçimden Men Edilmesine Karar Verdi

Van İl Seçim Kurulu, DEM Partisi'nden Belediye Başkan Adayı olan Abdullah Zeydan'ın seçilme yeterliliğinin olmadığına karar verdi. Kurul, mazbatanın en yüksek ikinci oyu alan adaya verilmesi konusunda karar aldı.

Türkiye, 31 Mart'ta Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ni Gerçekleştirdi

Türkiye, 31 Mart'ta Mahalli İdareler Genel Seçimleri için sandık başına gitti. Seçimlere yapılan itirazlar devam ediyor. Van Büyükşehir Belediyesi'nde gerçekleştirilen seçimlerde oyların %55,48'ini alan DEM Partili Abdullah Zeydan birinci, oyların %27,15'ini alan AK Partili Abdulahat Arvas ise ikinci sırada yer aldı. Ancak Abdullah Zeydan'ın seçilme hakkı seçimden hemen önce mahkeme kararıyla askıya alındı.

Abdullah Zeydan'a Verilen Hapis Cezası Nedeniyle Seçilme Yeterliliği Reddedildi

Abdullah Zeydan, 2016 yılında Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından "PKK sizi tükürüğünde boğar" ifadelerini kullanması ve örgüte yardım ettiği gerekçesiyle 5 yıl hapis cezasına çarptırılmıştı. Ayrıca örgüt propagandası yapmaktan da 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası almıştı. Bu nedenlerle Van İl Seçim Kurulu, Abdullah Zeydan'ın seçilme yeterliliğini reddetti.

Van İl Seçim Kurulu, DEM Parti Adayının Seçilme Yeterliliğini Reddetti. Abdullah Zeydan'ın seçimdeki durumu merak konusu oldu. Seçim sonuçlarına yapılan itirazlar devam ediyor.

Yargıtay, Zeydan'ın Hapis Cezasını Onadı

Diyarbakır Mahkemesi Zeydan'ın Hapis Cezasını Yeniden Onayladı

Abdullah Zeydan hakkındaki hapis cezası, Yargıtay tarafından bozuldu. Ancak Diyarbakır 5. Ağır Ceza Mahkemesi, Yargıtay'ın kararına meydan okuyarak Zeydan'ın 8 yıllık cezasını tekrar onayladı. Mahkeme, Zeydan'ın cezaevinde geçirdiği süreyi dikkate alarak serbest bırakılmasına hükmetti.

  Nihan Akkuş, Okan Buruk'tan boşanır boşanmaz imajını yeniledi!

Zeydan'ın Yasaklı Hakları Geri Alındı

Abdullah Zeydan'ın yasaklı hakları mahkeme kararıyla iade edildikten sonra Yüksek Seçim Kurulu (YSK), Zeydan'ın belediye başkanlığı için yaptığı başvuruyu kabul etmişti. Ancak savcılık, hakların iade edilmesine itiraz etti ve mahkeme de bu itirazı haklı buldu. Böylelikle Zeydan'ın yasaklı hakları geri alındı.

Abdulahat Arvas'a Mazbata Verildi

Van İl Seçim Kurulu, Zeydan'ın seçilme yeterliliğinin olmadığına karar vererek mazbatayı, en çok oy alan ikinci aday olan AK Partili Abdulahat Arvas'a verilmesine hükmetti. Bu kararın ardından Abdulahat Arvas, resmi olarak mazbatayı aldı.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Van’da “PKK sizi tükürüğü ile boğar” sözü başkanlıktan etti

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!