Ziraat Bloke Kaldırma, İnternet Bankacılığı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ziraat Bloke Kaldırma, İnternet Bankacılığı, Hesap ve diğer bloke işlemleri; Yeni sim kart aldığınızda, operatör değiştirdiğinizde internet bankacılığı, mobil bankacılık ve diğer bankacılık işlemleri için uygulanan bloke ve kısıtlamaları kaldırmak için yapılması gereken bir işlem türüdür. Ziraat bloke kaldırma işlemi, kısıtlanan bankacılık işlemlerinizi aktif hale getirebilmek için uygulanması gereklidir. Bloke kaldırma işlemlerini bir kaç alternatif yolla çözebilirsiniz; ATM, şube ya da telefon bankacılığı üzerinden ziraat bloke kaldırma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bazı bloke işlemlerinizi tek bir kanal üzerinden çözebileceğiniz gibi bazı bloke işlemleri içinde farklı alternatif yollar ile çözebilirsiniz. Burada önemli olan hangi blokenin hesabınıza uygulandığıdır ve buna göre de bloke kaldırma statüsü de değişecektir.

Ziraat bloke kaldırma işlemi yapılmazsa, banka tarafından uygulanan bloke türüne göre bazı işlemleri yapmanız engellenecektir. Hatta bloke türüne göre para çekme konusunda bile zorlanabilirsiniz. Bu nedenle mevcut blokeyi kaldırarak sorunu ortadan kaldırmanız gerekecektir. Peki, Ziraat bloke kaldırma nedir? Ne tür blokeler vardır? Bu blokeler nasıl kalkar?

Ziraat Bloke Türleri

Ziraat Bloke Türleri” sorusunu araştırıyorsanız daha önce bloke uygulamasıyla karşılaşmadığınız ve ilk defa bu sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Hesap, kart, internet ve mobil bankacılığın yanı sıra telefonunuz bloke olmuş olabilir. Güvenlik amaçlı uygulanan bu bloke türlerini bankanın belirlemiş olduğu şartları yerine getirerek ortadan kaldırmak mümkün. Mevcut bloke türlerine göre bloke kaldırma işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz kanallar ve şartlar değişkenlik gösterir. Genel bazlı Ziraat Bankası müşterilerinde yaşanan bloke türleri şu şekildedir;

 • Hesap Blokesi,
 • Banka Kartı veya Kredi Kartı Blokesi,
 • Ziraat SIM Kart Blokesi,
 • Ziraat İnternet Bankacılığı Blokesi,
  Efudix Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı, Muadili ve Kullananların Yorumları

Saymış olduğumuz bu bloke türleri bankacılık işlemlerinizi kısıtlayarak işlem yapmanızı engelleyebilir. Sim kart değiştirdiğinizde ”Sim kart blokesi” uygulanabileceği gibi şifrenizi 3 defadan fazla yanlış girmeniz durumunda da güvenlik amaçlı bloke işlemi uygulanacaktır.

Ziraat bloke neden uygulanır?” sorusunu soruyorsanız, yukarıda da belirttiğimiz gibi genel itibariyle blokeler güvenlik amaçlı uygulanmaktadır. Telefon numaranızı farklı bir operatöre taşımanız halinde SIM kart blokesi uygulanacaktır ve bankaya mutlaka bunu bildirmeniz gerekir. SIM kart blokesi uygulanması durumunda İnternet bankacılığı ve mobil bankacılığa girişiniz kısıtlanır. Ziraat bloke kaldırma işlemi için şube yada ATM üzerinden bloke kaldırabilirsiniz.

Ziraat SIM Kart Bloke Kaldırma

Ziraat SIM kart bloke kaldırma işlemi, banka müşterilerinin en çok karşılaştıkları bloke işlemlerinin başında gelmektedir.

Ziraat bankası SIM kart blokesi kaldırmak istiyorsanız çevrenizde bulunan en yakın ATM’ye yada şubeye gitmelisiniz. Güvenlik sorunu teşkil ettiğinden dolayı müşteri hizmetleri aracılığıyla SIM kart blokesi kaldırma işlemi yapamazsınız. Kötü niyetli girişimlerin önüne geçilebilmesi için bu uygulama çok önemlidir. SIM kart bloke kaldırma işlemini ATM ve şube üzerinden çok kısa bir süre içerisinde kaldırabilmeniz mümkündür. Ziraat ATM SIM kart bloke kaldırma işlemini yapabilmeniz için bankada kayıtlı olan cep telefonunuzun yanınızda olması ve açık konumda olması doğrulama SMS’i alabilmeniz için çok önemlidir.

Ziraat ATM SIM Kart Bloke Kaldırma

Ziraat ATM SIM kart bloke kaldırma işlemi müşteriler tarafından ATM üzerinden sıkça yapılan yöntemlerden birisidir. SIM kart blokesi oluşan müşteriler ATM üzerinden çok kolay ve dakikalar içerisinde bloke kaldırma işlemi yapabildiklerinden dolayı tercih edilmektedir. Ancak şubeden yapmak istediğinizde bankada sıra beklemeniz gerekecektir. ATM üzerinden ise çok kısa süre içerisinde bloke kaldırma işlemi yapılabilir. Peki, Ziraat ATM SIM kart bloke kaldırma işlemi nasıl yapılır?

  Dermoskin Göz Çevresi Bakım Kremi Nedir, Ne İşe Yarar, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

Ziraat ATM SIM Kart bloke kaldırma adımları:

 • En yakın Ziraat ATM’sine giderek kartınızı ATM’ye taktıktan sonra şifrenizle giriş yapın.
 • Ana menü üzerinde bulunan “Bakiye- Bilgi- Şifre” yazan bölünden şifre seçeneğine tıklayın.
 • Açılan menüde “SIM Kart Bloke Kaldırma” yazan butona tıklayarak ilerleyin.
 • Sim kart bloke kaldırma seçeneğine tıkladıktan sonra “SIM Kart Blokeniz Kaldırılacaktır Onaylıyor Musunuz?” şeklinde soru sorulacaktır, evet seçeneğini seçin.
 • Bu işlemleri yaptığınızda cep telefonunuzda doğrulama SMS’i gelirse ATM üzerinde açılan ekranda doğrulama SMS’ini girdiğinizde “SIM Kart Bloke Kaldırma İşleminiz Onaylanmıştır” yazısını göreceksiniz. Saymış olduğumuz adımları takip ederek “Ziraat ATM SIM kart bloke kaldırma” işlemini tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma Yöntemi

Ziraat Bankası SIM Kart Bloke Kaldırma Yöntemi sayesinde SIM kart bloke işleminizi sadece ATM üzerinden değil, diğer alternatif yol olan şube üzerinden de gerçekleştirmeniz mümkün. Ziraat Bankası SIM kart bloke kaldırma işlemi için şu an 2 alternatif yol bulunmakta olup bunlardan birisi ATM diğer ise şube üzerinden yapılandır. Ancak burada en kolay ve zahmetsiz olduğundan dolayı ATM üzerinden sim kart bloke kaldırma işlemi daha çok tercih edilmektedir. SIM kart bloke kaldırma yöntemleri şu şekildedir;

 • Ziraat Şube Üzerinden SIM Kart Bloke Kaldırma işlemi için çevrenizde bulunan ve size en yakın olan Ziraat şubesine giderek gişe işlemlerinden sıra almalısınız. Sıra size geldiğinde hat değişikliği, SIM kart değişikliği vs hangisi sizin için geçerliyse şube müşteri temsilcisine bu konuda bilgi verdiğinizde sizden imza alınarak bazı evraklar imzalatıldıktan sonra SIM kart blokeniz kaldırılacaktır.
 • Ziraat ATM Üzerinden SIM Kart Bloke Kaldırma işlemi için ise, yine aynı şekilde çevrenizde bulunan en yakın ATM’ye giderek kartınızı takarak şifrenizle giriş yapın. Giriş işlemlerinden sonra sırasıyla şu adımları takip edin;
 1. Bakiye-Bilgi-Şifre menüsüne giriş yapın,
 2. SIM kart bloke kaldırma seçeneğini seçin,
 3. Telefonunuza doğrulama SMS’i gelirse açılan ekrana doğrulama SMS’ini girin.
  Naxoder Krem Nedir, Ne İşe Yarar, Muadili, Fiyatı ve Kullananların Yorumları

Ziraat bankası ATM üzerinden SIM kart bloke kaldırma işlemi bu kadar kolay.

Ziraat bankası üzerinden’de genel bilgi almak için buradan ulaşabilirsiniz.

Ziraat Bloke Kaldırma, İnternet Bankacılığı adlı konumuzun sonuna geldik.

İlginizi çekebilecek konular;

Akbank Sim Kart Blokesi Kaldırma İşlemi

E-Devlet Bloke Nasıl Kaldırılır?

Bir önceki yazımız olan KYK Borcu Bloke Nasıl Kaldırılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Ziraat Bloke Kaldırma, İnternet Bankacılığı

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!