1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Ahmet Nur Çebi Kimdir? Ahmet Nur Çebi Serveti 2024

Ahmet Nur Çebi Kimdir? Ahmet Nur Çebi Serveti 2024

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahmet Nur Çebi, Trabzon doğumlu bir iş insanıdır ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nde 2. Başkanlık görevini sürdürmektedir. Demir çelik sektöründe faaliyet gösteren ailesinden gelmektedir ve Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesi mezunudur. Çeşitli şirketlerde yöneticilik yapmış ve sektöre yön veren önemli bir isim haline gelmiştir. 2024 itibariyle kişisel servetinin 150 milyon dolar civarında olduğu bilinmektedir. ✨ Ahmet Nur Çebi’nin hayatı ve kariyeri hakkında daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz!

Kimdir Ahmet Nur Çebi ve 2024 Serveti

Ahmet Nur Çebi, son zamanlarda servetiyle dikkatleri üzerine çeken bir iş insanıdır. 2012 yılından itibaren Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nde 2. Başkanlık görevini yürütmektedir. Aynı zamanda Çebi Enerji, Martaş Liman Tesisleri ve Çebi Denizcilik şirketlerinin yönetim kurulu başkanlığını sürdürmektedir. Peki, servetiyle adından söz ettiren Ahmet Nur Çebi hangi işlerle uğraşmaktadır ve hayatı nasıl şekillenmiştir?

Ahmet Nur Çebi'nin Hayatı ve Biyografisi

Ahmet Nur Çebi, 1959 yılında Trabzon'da dünyaya gelmiştir. Babası iş adamı Yaşar Kaptan Çebi, annesi ise Ayten Çebi'dir. Ahmet Nur Çebi'nin Tayfun Çebi ve Arzu Efe adında iki kardeşi bulunmaktadır. Babası demir çelik ticaretiyle uğraşmış ve sanayi sektöründe faaliyet göstermiştir. Ailesinin işleri nedeniyle Ahmet Nur Çebi, eğitimine Karabük'te devam etmiştir.

TED Karabük Koleji'nde lise eğitimini tamamlayan Çebi, 1983 yılında Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesi'nden mezun olmuştur. Ekonomi alanında yurt dışında da eğitim alan Ahmet Nur Çebi, 1985 yılında askerliğini Ağrı Eleşkirt 29. Piyade Alayı'nda yedek olarak yapmıştır. 1986 yılında Berna Çebi ile evlenen Ahmet Nur Çebi'nin Elgiz Nur (1988), Mina Nur (1993) ve Yaşar Kaptan (1995) adlarında üç çocuğu bulunmaktadır.

  Üç Kız Kardeş Dizisinin Somer’i Berker Güven Kimdir, Kaç Yaşında?

Çebi, Kaptan Demir Çelik, Çebi Denizcilik, Nur Gemicilik, Çebi Enerji, Martaş Liman Tesisleri ve Kaptan Şirketler Grubu'nda yönetim kurulu başkanı ve başkan vekili olarak görev yapmaktadır. Ayrıca Türkiye Karabük Demir Çelik İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Haddeciler Derneği Başkanlığı gibi görevleri üstlenmiştir. Şu anda Demir Çelik Üreticiler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi olarak sektöre hizmet vermektedir. Ayrıca kuruluşunda etkin rol aldığı Çebi Derneği ve Çebi Vakfı'nda başkanlık yapmıştır.

Galata Spor ve Kartal Spor Kulüpleri'nde başkanlık ve başkan yardımcılığı yapan Ahmet Nur Çebi, Karabük Spor'a da yönetim danışmanlığı yapmıştır. Ayrıca denizcilik alanında önemli yatırımlar yapan Çebi, 2012 yılından itibaren Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nde 2. Başkanlık görevini sürdürmektedir.

Ahmet Nur Çebi'nin 2024 Serveti

Babası Yaşar Kaptan Çebi ve kardeşi Tayfun Çebi ile birlikte demir çelik sektöründe faaliyet gösteren Ahmet Nur Çebi, 1990 yılında Çorlu'da bir haddehane yatırımı gerçekleştirmiştir. Ardından Marmara Ereğlisi'nde bir liman yatırımı yapmış ve bunu takiben büyük bir yatırım olan demir çelik üretim tesislerini devreye almıştır. Çebi'nin servetinin kaynağı, denizcilik ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren şirketler grubundan gelmektedir. Kaptan Şirketler Grubu'nun yıllık cirosunun 700 milyon doları aştığı düşünülmektedir. Ahmet Nur Çebi'nin kişisel servetinin 150 milyon doları bulduğu tahmin edilmektedir.

Öğrenci Gündemi'ni Instagram'dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Ahmet Nur Çebi Kimdir? Ahmet Nur Çebi Serveti 2024
Yorum Yap

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal