Aile’den ‘kadın girişimcilere özel destek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Kadın Girişimcileri Destekleyecek

Kadın Girişimcilere Yönelik Özel Destek Programı Başladı

Ankara – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, teknoloji alanında faaliyet gösteren kadın girişimcilere yönelik özelleşmiş hızlandırıcı faaliyetlerle temiz teknoloji sektöründeki kadın girişimcileri destekleyecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın paydaşı olduğu Küresel Temiz Teknolojiler Girişimcilik Programı (GCIP) kapsamında, temiz teknoloji alanında faaliyet gösteren kadın girişimcilerin ticari performanslarının artırılması ve küresel pazara açılması hedefleniyor. Program kapsamında "Temiz Teknoloji Alanında Kadın Girişimciler için Yatırıma Hazırlık ve Küreselleşme Modülü" eklenerek projelere destek sağlanacak.

Destek Kategorileri Belirlendi

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile TÜBİTAK iş birliğinde yürütülen projede kadın girişimcilere "Toplumsal Etkide Öncü Kadın Girişimci Desteği", "Yenilikçi Kadın Girişimci Desteği", "En İyi Gelişim Gösteren Kadın Girişimci Desteği" ve "Genç Kadın Girişimci Desteği" kategorilerinde destek verilecek.

Başvurular 15 Mayıs'a Kadar Devam Edecek

GCIP Türkiye 2024 Hızlandırıcı başvuruları https://gcip.tech/country/turkiye/ adresinden yapılabilir. Başvuruların son tarihi 15 Mayıs olarak belirlendi. Programa seçilen takımlar arasında en az bir üst düzey kadın yönetici bulunan ekiplerin yer alması öngörülüyor.

Seçilen adaylar Temmuz ayında düzenlenecek Ulusal Akademi'ye davet edilecek ve Ağustos-Kasım döneminde eğitim ve mentorluk hizmetleri alarak temiz teknoloji alanındaki iş fikirlerini geliştirme fırsatı elde edecekler.

Modül altında, girişimlerin yatırıma hazırlık seviyeleri değerlendirilecek, takımlara özel uzman mentörler atanacak ve yatırımcı buluşmaları gerçekleştirilecek.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

  Çamaşır Makinesinin Sıkma Yapmamasının Nedenleri ve Çözümleri
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Aile’den ‘kadın girişimcilere özel destek

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!