Askere gidene ne denir? Hayırlı teskereler mesajları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Askere gidene ne denir ve askere gidene gönderilecek hayırlı teskereler mesajları çok merak edilen konular arasında. Askere gidenlere ne denir, söylenecek sözler ve detaylı tüm mesaj arşivi haberimizde yer alıyor. Askere gidenlere ne denir?

Askere gidene ne denir, askere gideceklere söyleyebileceğiniz sözlerden oluşmaktadır. Askeralma dönemlerinin başladığı zamanlarda, bir yakını veya akrabası askere gidecek olan vatandaşlarımız, askere gideceklere ne denir diye merak ediyor. Aslında askere giden kardeşlerimize okunacak birçok dua olduğu gibi, söyleyecek sözler de vardır. Askere gidene ne denir, bu sebeple önemlidir.

 • Askerde Dövme Serbest Mi?

Askere giderken, askerdeyken veya asker dönüşünde kullandığımız bu tabirler, askere gidecek kardeşlerimize moral motivasyon sağlamaktadır. Bunun için biz de sizlere askere gidenlere söylenecek birçok söz hazırladık. Askere gidene ne denir? İşte askere gidene ne denir? Karşınızda o sözler;

Askere gidene ne denir?

Askerlik uzun ve yorucu bir süreç olduğu gibi, özellikle ailesinden ilk kez ayrılacak olan kardeşlerimiz için daha da can sıkıcı bir hal alabiliyor. Ailesinden ve sevdiklerinden uzak kalacak olması, asker adaylarının moral ve motivasyonunu düşüren temel sebeplerden birisi. Durum böyle olunca da vatandaşlarımız asker adaylarına moral vermek için onlara söyleyebilecek güzel sözler arıyor.

Askere giden yakınlarınıza söyleyebileceğiniz bu güzel sözler, onların moralini yükselteceği gibi aslında askerliğe de bir hazırlık olacak. Genelde askerde duyacağı sözleri onlara önceden söylemek moral olarak kardeşlerimizi üst seviyeye taşıyacaktır. Peki askere gidene ne denir, ne söylenir?

Askere giden birine ne denir? (Hayırlı Tezkereler)

Şüphesiz en çok duyduğumuz ve en sık kullandığımız sözlerden birisi tahmin edebileceğiniz gibi “Hayırlı Tezkereler!”. Askere gidecek kardeşlerimiz askerlik görevini yerine getirip memlekete döneceklerinde askerden tezkere alırlar. Bu tezkerenin hayırlara vesile olması ve bir çırpıda geçip bitmesi için halk arasında sık sık kullanılan bir kelimedir. Bazı durumlarda alttaki versiyonları da kullanılabiliyor.

  Antalya Akvaryum Giriş Ücretleri 2024 – Antalya Aquarium Gezi Rehberi

Bu durum yöreden yöreye değişiklik gösterebiliyor.

 • Tezkeren hayırlı olsun
 • Hayırlı teskereler

Tezkere kelimesinin anlamını da merak ediyorsunuzdur. Tezkere aslında Sedye anlamına gelmektedir. Bu sebeple askere gidecek olan kişiye aslında hoş bir anlam olmasa da, halk arasında kalıplaşmış ve gelenekselleşmiş bir tabir kullanıyorsunuz.

Allah Kurtarsın ve Allah Kavuştursun

Yine askere gidene ne denir dediğimizde; giden kişiye Allah kurtarsın, giden kişinin yakınlarına ise Allah kavuştursun denildiğine şahit olmuşsunuzdur. Askerliğin zor bir meslek olması sebebiyle ve hiçbir deneyimi olmadan acemi birliğine katılacak olan askerlere genelde “Allah kurtarsın” tabiri kullanılır.

Vatani görevini yerine getirecek olan kardeşlerimizin bir çırpıda askerliği bitirmesi, askerlikte güzel anılar biriktirerek gelmesini temenni etmek de onların moralini yükseltecek sözlerden biridir. Allah kurtarsın diyerek de aslında kişilerin moraline olumsuz etki yapabilecek bir cümle kurmuş olsanız da, bu iyi temenniler arasındadır.

Vatan millet sana emanet!

Yine en çok duyduğumuz dilek ve temennilerden birisi de şüphesiz “Vatan sana emanet” cümlesidir. Asker adayları askerde vatani görevini yerine getirecek ve konumuna göre operasyonlara bile katılabileceğinden “Vatan millet bayrak sana emanet” gibi cümleler kurmak uygun olacaktır.

En büyük asker bizim asker!

Daha çok asker eğlenceleri sırasında kutlama ve tebrik amacıyla kullandığımız cümlelerden birisi de “En büyük asker bizim asker”dir. Bu cümle otogarda, havalimanında asker eğlencesi sırasında asker adayı havaya atılırken daha çok kullanılır. En büyük asker bizim asker diyerek kişiyi gururlandırabilir ve moral motivasyon olarak onun gururunu okşayabilir.

Peki askere giden birine ne denir, başka neler söylenebilir?

Askere gidenlere söylenecek sözler

Askere gidene ne denir diye merak edenlere cevap vermiş olduk. Şimdi yine çok kullanılan ve güzel sözlerden oluşan listemizi sizinle paylaşmak istiyoruz. Askere gidene alttaki sözleri söyleyebilir, mesaj olarak gönderebilirsiniz.

 • Yolun açık olsun asker!
 • Allah kolaylık versin, bahtın açık olsun.
 • Dualarımız seninle ve tüm askerlerle.
 • Tezkeren hayırlı olsun.
 • Bu söyleyeceklerimi aklından çıkarmamaya çalış: Ay aksamdan ışıktır.
 • Ay akşamdan ışıktır, yaylalar yaylalar.
 • Gün doğdu hep uyandık siperlere dayandık.
 • Allah’a emanet ol asker!
 • A Grubu Arızalı Ne Demek?
  Yüksek İhtisas Üniversitesi 21 Öğretim Üyesi Alacak

Askere gidene ne denir?

Askere gidene ne denir diye merak ediyor. Aslında askere gidecek kişilere söyleyebileceğiniz sözler oldukça fazladır. Daha yazımızda yer veremediğimiz pek çok özlü söz, askere gidenler için kullanılabilir. Askere gidecek kişiler, uzun süre boyunca ailesinden ayrı kalacağı için bu kişilere iyi dileklerinizi iletebileceğiniz, anlamlı ve motive edici sözler söyleyebilirsiniz.

Askere gidene söylenen sözler ve askere gidene ne denir diye düşünüyorsanız, asker adayının en çok ihtiyacı olan şey moral ve motivasyondur. Askere gidecek kişinin moralini yüksek tutmak onu daha iyi hissettirecektir. Bu sebeple siz de onun ihtiyacı olan morali ona vererek moralini yükseltebilirsiniz. Yazımızdaki sözleri kullanarak ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Askere gidene ne denir sorusunun cevapları da aşağıdadır.

Askere gidenler için söylenecek güzel sözler

 • Hayırlı teskereler,
 • Gittiğin gibi gelmek nasip olsun.
 • Allah ayağına taş değdirmesin.
 • Allah kolaylık versin.
 • Vatan sana emanet.
 • Yolun bahtın açık olsun.
 • Kazasız belasız tez zamanda gelmek nasip olsun.
 • Allah yolunu açık etsin.
 • Allah her şeyi kolay eylesin
 • Seninle birlikte şafak sayacağız.
 • Aklımız kalbimiz seninle.

Askere gidene ne denir diye merak ediyorsanız, bu listedeki gibi benzer cümleler ve mesajlar atabilirsiniz. Moral ihtiyacı yüksek olduğundan, onun moralini daha çok yükseltecek cümleler kurmak onu daha da güçlendirir. Askere gideceklere güzel mesajlar atabilirsiniz.

Askere gidene ne denir diye merak ediyorsanız, bu terimleri ve sözleri kullanabilirsiniz.

Hayırlı tezkereler ne demek?

Hayırlı tezkereler, aslında yanlış kullanılan bir tabirdir. Çünkü bilmiyor olsanız bile, Tezkere sedye anlamı taşımaktadır. Halk arasında yaygın olarak kullanılıyor olsa da, aslında askere gidene ne denir sorusuna cevap olarak “Hayırlı teskereler” demek çok da uygun değildir. Bunun temel sebebi ise kelime anlamıdır. Çünkü hayırlı tezkereler, sedye anlamı taşıdığından hoş bir karşılığı bulunmuyor.

  Uygun Fiyatlı Uçak Bileti Almak Artık Çok Kolay

Askere gidene ne dua okunur?

Askere gidene okunacak dualar da çok merak edilmektedir. Askere gidene ne denir ya da askere gidene ne dua okunur diye merak ediyorsanız, alttaki duayı okuyabilirsiniz.

Askere gidene ne denir ve askere gidenlere okunacak duaları anlatmış olduk. Bu sayede askere giden birine ne denir, ne söylenmelidir ve hayırlı tezkereler mesajları hakkında da bilgi vermiş olduk. Eğer sizin de yakınlarınız askere gidecekse, yazımızda bahsetmiş olduğumuz sözleri kullanabilirsiniz. Askere giden birine ne denir diye merak ediyorsanız, üstteki mesajlar ve dualar oldukça uygundur.

Askere gidene ne denir diye merak ediyorsanız, askere gidenlere söylenecek sözler ve askere gidene hayırlı teskereler mesajları yazımızın başında yer alıyor. Askere gidene ne denir, hangi sözler söylenir diye merak ediyorsanız siz de bu vermiş olduğumuz listeden kendinize birini seçebilirsiniz.

Askere gidene söylenecek sözler nelerdir?

Askere giden birine söylenebilecek sözler arasında şunlar yer alabilir:

 • Askerlik görevini başarıyla yerine getir, senin için en iyisini yap.
 • Askerlik sürecinde her zaman güvende ve mutlu ol.
 • İyi bir asker olmanın yanı sıra, senin gibi insanların güçlü, dürüst ve saygılı olması çok önemlidir.
 • Askerlik sürecinde senin gibi insanların yaptıkları iş çok önemlidir ve ülkemiz için önemlidir.
 • Askerlik sürecinde zorluklarla karşılaşabilirsin ama unutma ki sen güçlüsün ve bunları aşabilirsin.
 • Senin gibi askerler, ülkemizin güçlü savunma sistemini koruyarak, ülkemizin ve vatandaşlarımızın güvenliğini sağlıyorlar. Onlar için teşekkür ederim ve seni yürekten kutlarım.

Bu sözler sadece birkaç örnektir ve her kişinin askerlik görevine ilişkin düşünceleri farklı olabilir. Bu nedenle, askerlik görevine giden birine söylenecek sözleri seçerken, onun kişisel zevklerini, düşüncelerini ve ihtiyaçlarını dikkate alın. En çok onların morale ihtiyacı olduğunu da unutmayın.

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Askere gidene ne denir? Hayırlı teskereler mesajları

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal