1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Avukat Filiz Saraç Kimdir, Kaç Yaşında? Filiz Saraç Hayatı ve Biyografisi

Avukat Filiz Saraç Kimdir, Kaç Yaşında? Filiz Saraç Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Avukat Filiz Saraç’ın hayatı ve kariyeri hakkında genel bir özet sunulmuştur. İstanbul Baro Başkanı olan Saraç, Türkiye’nin ilk Kadın Baro Başkanı unvanına sahiptir. 1968 Trabzon doğumlu olan Saraç, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. 32 yıldır avukat olarak çalışan Saraç, Kamu Hukuku Dalında yüksek lisans yapmış ve İngiltere’de MBA işletme eğitimini tamamlamıştır. Profesyonel hayatında İstanbul Barosu’nda yönetim kurulu üyesi olarak görev almış, Türkiye Barolar Birliği’nde de aktif rol üstlenmiştir. Daha fazla bilgi için sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Avukat Filiz Saraç Kimdir, Kaç Yaşında? Filiz Saraç Hayatı ve Biyografisi

Avukat Filiz Saraç Kimdir, Kaç Yaşında?

Dün gerçekleşen İstanbul Baro Başkanlığı seçimlerinin ardından İstanbul Baro Başkanı seçilen Filiz Saraç'ın nereli olduğu merak konusu oldu. Uzun yıllardır avukatlık mesleğini başarıyla sürdüren Filiz Saraç evli mi? İşte Filiz Saraç'ın hayatı ve biyografisi…

Filiz Saraç Kimdir?

Türkiye'nin ilk Kadın Baro Başkanı unvanına sahip olan başarılı avukat Filiz Saraç, en fazla merak edilen isimler arasında yer alıyor. İstanbul Barosu 52. Genel Kurulu'nda, Baro Başkanı olarak seçildi ve 144 yıllık İstanbul Barosu'nun ilk kadın başkanı oldu. 32 yıldır serbest avukatlık yapan Av. Filiz Saraç, Kamu Hukuku Dalında yüksek lisans eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere'de MBA işletme hazırlık eğitimini aldı.

1968 yılında Trabzon'da doğan Av. Filiz Saraç, 1988'de Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 2022 yılı itibariyle 54 yaşında olan Saraç, aslen Trabzonlu olup Kamu Hukuku Dalında yüksek lisans yapmış ve İngiltere'de MBA işletme hazırlık eğitimini almıştır.

  Candan Süsoy kimdir?

Filiz Saraç Hayatı ve Biyografisi

1996 yılında İstanbul Barosu Yönetim Kurulu'na seçilen Avukat Saraç, görevinden istifa ederek Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu'nun kuruluşunda yer aldı. Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu'nun 2002 yılında İstanbul Barosu genel kurulu seçimlerini kazandığı dönemde genel sekreterlik görevini üstlendi. Bu süreçte kurduğu Sağlık Çalışma Grubu ile yürütülen çalışmaların koordinatörlüğünü yaptı.

İstanbul Barosu'nun 125. yıl Belgeseli'ni hazırlayan ekibin başkanlığını üstlendi. 2004-2006 döneminde İstanbul Barosu başkan yardımcısı olarak görev yaptı ve 6 yıl boyunca Yeditepe Üniversitesi'nde dersler verdi. 2006 yılından itibaren Türkiye Barolar Birliği delegesi ve TBB eğitim danışma kurulu üyesi olarak çalışmalarını sürdüren Saraç, 2010-2012 döneminde staj eğitim merkezi yürütme kurulu üyeliği yapmıştır. Ayrıca, 2017-2021 döneminde Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev almış ve Türkiye Kadın Hukuk Komisyonu Koordinatörlüğü ve Türkiye Barolar Birliği CMK komisyon başkanlığı yapmıştır.

İstanbul Barosu'nun 125. yıl Belgeseli'ni hazırlayan ekibin başkanlığını üstlenen Saraç, İstanbul Barosu başkan yardımcılığı görevini yürütmüştür. 6 yıl süreyle Yeditepe Üniversitesi'nde dersler vermiş olan Saraç, 2006 yılından itibaren Türkiye Barolar Birliği delegesi ve TBB eğitim danışma kurulu üyeliğini sürdürmektedir.

Twitter hesabından daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Erden Timur Kimdir, Nerelidir?

Avukat Filiz Saraç Kimdir, Kaç Yaşında? Filiz Saraç Hayatı ve Biyografisi

Yolculuğa Hazır Mısınız? İlgili Bağlantılara Göz Atın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Avukat Filiz Saraç Kimdir, Kaç Yaşında? Filiz Saraç Hayatı ve Biyografisi

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal