1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Beril Tokcan Kimdir, Nerelidir? Beril Tokcan Hayatı ve Biyografisi

Beril Tokcan Kimdir, Nerelidir? Beril Tokcan Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beril Tokcan’ın başarı dolu yaşam hikayesi, yazar ve tasarımcının eğitimden iş hayatına, yaşamın dönüm noktalarından profesyonel gelişim sürecine kadar ilerleyişini anlatıyor. Tasarım kariyerinden vazgeçerek insan merkezli bir misyonla hareket eden Tokcan, İstanbul’da bir merkez kurarak farklı gelişim gösteren çocuklar ve yetişkinlerle çalışmayı ve olumlu değişimler yaratmayı amaçlamaktadır. Beril Tokcan, sadece tasarım alanında değil, insan gelişimine odaklanarak önemli bir isim haline gelmiştir.

Beril Tokcan: Yaratıcı Bir Yolculuk

Beril Tokcan'ın Hayatı ve Başarı Hikayesi

Beril Tokcan, adını "Ben Artık Özgürüm" kitabıyla duyuran bir yazardır ve tasarımcıdır. 1996-1999 yılları arasında Milano'da bulunan Istituto Europeo di Design'da grafik tasarım eğitimi aldı. Daha sonra 2000-2003 yılları arasında Sidney'de University of Technology'de görsel iletişim alanında eğitimini tamamladı.

Eğitimden İş Hayatına

Tokcan, eğitimlerinin ardından 2003 yılında Türkiye'ye dönerek İstanbul'da kendi tasarım atölyesini kurdu. Bu süreçte Türkiye'nin önde gelen markaları için çeşitli tasarımlar yaparak projeler gerçekleştirdi. 2008 yılında aldığı bir iş teklifiyle tekrar Milano'ya taşınan Tokcan, Avrupa'nın önemli tasarım fuarlarından "Salone del Design" kapsamında düzenlenen "ZonaTortona" projesinin tasarım ekibini yönetti.

Hayatın Dönüm Noktaları

2011 yılında anne olan Beril Tokcan, ikizleri Deniz ve Emre'yi 29. haftada dünyaya getirdi. Emre'nin erken doğumu sonucu yaşadığı gelişim zorlukları Tokcan'ı, 2012 yılında Anat Baniel Metodu NöroHareket (ABMNH) ile tanıştı.

Profesyonel Gelişim

ABMNH ile tanışmasının ardından 2015 yılında profesyonel eğitimini tamamlayan Tokcan, 2016-2018 yılları arasında üç ABMNH uzmanlaşma eğitimini de başarıyla bitirdi. Ayrıca Tokcan, Çocuk Yogası (2015), Yoga Terapi (2017) ve Jeremy Krauss Yaklaşımı (2019) eğitimlerini de aldı ve 2. kademe wellness antrenörü unvanını elde etti.

  Aret Kamar Kimdir, Nerelidir? Aret Kamar Hayatı ve Biyografisi

İnsana Odaklı Misyon

Tasarım kariyerine ara vererek insan bedeninin potansiyelini keşfetmeye odaklanan Beril Tokcan, İstanbul'da kurduğu merkezde farklı gelişim gösteren çocuklar ve yetişkinlerle çalışarak olumlu değişimler yaratmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda ABMNH Profesyonel Eğitimleri'nde eğitmen olarak da görev yapmaktadır.

Beril Tokcan, tasarımın yanı sıra insan gelişimine odaklanan bir yaşam yolculuğuna adım atmış başarılı bir isim olarak dikkat çekiyor.

Daha Fazlasını Keşfedin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Beril Tokcan Kimdir, Nerelidir? Beril Tokcan Hayatı ve Biyografisi
Yorum Yap

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal