Biden, Gizli Belgeler İçin Savcıya Tepki Gösterdi: “Hafızam İyi Durumda”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ABD Başkanı Joe Biden, Özel Yetkili Savcı Robert Hur’un gizli belgelerle ilgili raporunu açıklamasına tepki gösterdi. Hafızasının iyi olduğunu savunan Biden, aynı zamanda Mısır Devlet Başkanı Sisi için yanlışlıkla “Meksika Devlet Başkanı” ifadesini kullandı. Konu, ülkede siyasi tartışmalara yol açtı.

Gizli Belgelerle İlgili Açıklama Yapan Savcıya Tepki Geldi

ABD Başkanı Joe Biden, Özel Yetkili Savcı Robert Hur’un evinden çıkan gizli belgelerle ilgili raporunu açıklamasına tepki gösterdi. Biden, Hur’a yönelik “hafızası ve yaşlılığıyla ilgili asılsız ithamlar” olduğunu belirterek savcıya karşı çıktı. Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında konuşan Biden, gizli belgeler konusunda savcılıkla işbirliği yaptığını ve kendisine herhangi bir suçlama yöneltilmediğini vurguladı.

Biden, Kendi Hafızasını Savundu: “Hafızam İyi Durumda”

Biden, raporda yer alan hafıza ve yaşına ilişkin ifadelerden rahatsızlık duyduğunu ifade etti. “Bana hafızamın iyi olmadığı söylenmiş, ancak hafızam gayet iyi durumda. Oğlumun ölüm yılını hatırlamadığım söylenmiş, bunun kabul edilebilir bir yanı yok.” diyerek savcının iddialarını reddetti.

Sisi İçin “Meksika Devlet Başkanı” İfadesi Yanlışlıkla Kullanıldı

Biden, basın toplantısında Mısır Devlet Başkanı Sisi için yanlışlıkla “Meksika Devlet Başkanı” ifadesini kullandı. Bu ifade, Biden’ın hafızasının iyi durumda olduğunu iddia etmesinin ardından dikkat çekti. Cumhuriyetçi Kongre üyeleri ve Amerikan medyası, Biden’ın bu ifadesini başkanlığa uygun olmayan bir hata olarak yorumladı.

Savcının İddiaları ve Biden’ın Tepkisi

Özel Yetkili Savcı Robert Hur’un raporunda Biden’a yönelik hafıza zayıflığına dair iddialar yer almıştı. Ancak Biden, savcının iddialarını reddederek hafızasının iyi olduğunu savundu. Bu gelişme, ABD’de siyasi tartışmalara yol açtı ve kamuoyunda dikkatle takip edildi.

  CHP Kırşehir Akçakent Belediye Başkan Adayı Mehmet Topel kimdir?

ABD Başkanı Joe Biden’ın savcıya verdiği tepki ve hafızasını savunması, ülkede gündem oluşturdu. Biden’ın hafıza durumu ve liderleri karıştırması, siyasi çevrelerde ve medyada tartışmalara neden oldu. Konu, ilerleyen günlerde daha fazla detayla ele alınacak.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Biden, Gizli Belgeler İçin Savcıya Tepki Gösterdi: “Hafızam İyi Durumda”

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!