Büyük dönüşümde ilk anahtar teslimi

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bursa Büyükşehir Belediyesi İstanbul Caddesi Kentsel Dönüşüm Projesi Anahtar Teslim Töreni Gerçekleşti

Bursa Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Caddesi'ni kentin vitrini haline getirecek kentsel dönüşüm projesinin önemli bir adımını attı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin de katılımıyla gerçekleşen 1. Etap anahtar teslim töreni, Bursalılara güvenli yaşam alanları sunmayı hedefliyor. Büyükşehir Belediyesi, depreme dayanıklı konutlar inşa ederek yapıları iyileştirme çalışmalarına da devam ediyor. İstanbul Caddesi Kentsel Dönüşümü 1. Etap Anahtar Teslimi ve diğer projelerle ilgili temel atma törenleriyle ilgili detaylar ise aşağıda yer alıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş: "Kentsel Dönüşüm Zor İştir"

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, kentsel dönüşüm sürecinin zorluğuna dikkat çekerek, projelerin hayata geçirilmesi için ellerinden gelen çabayı sarf ettiklerini belirtti. Bakanlık desteği ve vatandaşların katkılarıyla kentsel dönüşüm çalışmalarının önemine değinen Aktaş, şehrin tüm bölgelerinde yenileme çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.

Kentsel Dönüşümde Ciddi Mesafe Kat Edildi

Başkan Aktaş'ın açıklamalarına göre, şehirde 14 farklı noktada ciddi çalışmalar yapılarak kentsel dönüşüm sürecinde önemli mesafeler kat edildi. Diğer illerle kıyaslandığında Bursa'nın kentsel dönüşüm projelerinde öncü bir rol üstlendiğini belirten Aktaş, mevcut yapıları güçlendirme çalışmalarının yanı sıra yeni konutlar ve yeşil alanlar oluşturulduğunu ifade etti.

Hanlar Bölgesi'nde Tarihi Dönüşüm

Özellikle 480 dönümlük Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Dönüşüm Projesi, Bursa'nın tarihine nefes aldıracak önemli bir adım olarak öne çıkıyor. Bu bölgedeki çalışmaların, çevrenin yeniden canlanması ve tarihi dokunun korunması adına büyük bir değer taşıdığı belirtiliyor.

Bakan Mehmet Özhaseki: "Deprem, Siyaset Üstü Bir Meseledir"

Bakan Mehmet Özhaseki ise deprem gerçeğiyle yüzleşen şehirlerde kentsel dönüşümün hayati öneme sahip olduğunu vurguladı. Türkiye'nin deprem riski altında olduğunu hatırlatan Özhaseki, yapılan çalışmaların önemine dikkat çekti. Ayrıca deprem bölgesinde hızla devam eden konut inşaatları ve halkın güvenli yaşam alanlarına kavuşması için gösterilen çaba takdirle karşılandı.

  Stockholm Gezilecek Yerler

Dönüşüm Projeleri Devam Edecek

Toplamda 6.19 hektarlık alanda 490 bağımsız bölüm inşa edilecek Yiğitler, Esenevler, 75. Yıl Kentsel Dönüşüm Projesi ile birlikte diğer bölgelerde de kentsel dönüşüm çalışmalarının devam edeceği belirtildi. Akpınar-1050 Konutlar, Karapınar ve diğer bölgelerde yapılacak projelerle önümüzdeki dönemde Bursa'nın görsel ve yapısal açıdan büyük bir değişim yaşayacağı öngörülüyor.

Bakanlık ve Büyükşehir Belediyesi İşbirliğiyle Gerçekleşen Kentsel Dönüşüm

Bursa'da hayata geçirilen kentsel dönüşüm projeleri, Bakanlık ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle büyük bir ivme kazanmaya devam ediyor. Vatandaşların güvenli ve modern konutlara kavuşması için başlatılan çalışmaların, şehrin geleceği açısından büyük bir önem taşıdığı belirtiliyor. Son temel atma törenleri ve anahtar teslim törenlerinin ardından, Bursa'nın kentsel dönüşüm sürecindeki başarı hikayesi ön plana çıkıyor.

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Büyük dönüşümde ilk anahtar teslimi

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!