Cem Karaca’nın Filmi Neden Vizyondan Kaldırıldı?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cem Karaca’nın hayatını anlatan film, eşi İlkim Karaca’nın müzik haklarına dair açtığı dava nedeniyle vizyondan kaldırıldı. Mahkeme, yapımcı şirketten teminat ödenmesini istedi.

Cem Karaca’nın Filmi Neden Vizyondan Kaldırıldı, Ne Oldu?

Cem Karaca’nın yaşamını konu alan “Cem Karaca’nın Gözyaşları” adlı film, eşi İlkim Karaca’nın açtığı bir dava sonucunda vizyondan kaldırıldı. Yapımcı şirketin yaptığı açıklamada, “Filmin gösteriminin durdurulmasını üzüntüyle karşılıyoruz. Adaletin yerini bulacağına içtenlikle inanıyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Cem Karaca’nın Filmi Hangi Gerekçeyle Vizyondan Kaldırıldı?

Cem Karaca’nın hayatını anlatan film çekimlerinin başlamasının ardından, sanatçının eşi İlkim Karaca, filmin müziklerinin kullanım haklarının kendisine ait olduğunu iddia ederek mahkemeye başvurdu. Mahkeme, yapımcı şirkete filmin gösterimini durdurma kararı aldı. Bu kararla birlikte Cem Karaca’nın hayatını konu alan film, vizyondan kaldırıldı.

Mahkeme Kararı ve Sonrası

Mahkeme, İlkim Karaca’nın talebini haklı buldu ve film şirketinden 3,5 milyon TL teminat ödenmesini istedi. İlkim Karaca’nın bu ödemeyi yapmasının ardından film, vizyondan kaldırıldı. Yapımcı şirket ise aldıkları kararın adil olduğunu ve adaletin yerini bulacağına inandıklarını belirtti.

Cem Karaca’nın hayatını anlatan film, eşi İlkim Karaca’nın müzik haklarına ilişkin dava süreci sonucunda vizyondan kaldırıldı. Mahkeme, yapımcı şirketten teminat ödenmesini talep etti ve film, bu süreçten sonra gösterimden kaldırıldı.

  Survivor Turabi Çamkıran yoğun bakımlık oldu
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Cem Karaca’nın Filmi Neden Vizyondan Kaldırıldı?

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!