Eğitim sendikaları eğitimciye şiddeti protesto etti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Öğretmene Şiddet Olayı: İstanbul Sarıyer'de Yaşanan Vandalizm

İstanbul Sarıyer'de Öğrenci Velisinin Öğretmene Şiddet Uygulaması

İstanbul'un Sarıyer ilçesinde bulunan Prof. Dr. Kemal Yiğitoğlu Ortaokulu'nda bir öğrenci velisinin öğretmene şiddet uygulaması büyük yankı uyandırdı. İddialara göre, okulda akran zorbalığı yapan bir öğrenci uyarıldıktan sonra velisi tarafından okula çağrıldı. Velinin, okul koridorunda kadın öğretmene saldırması sonucu öğretmen yaralandı ve hastaneye kaldırıldı.

Şiddet Eylemi Sonucu Tutuklanan Velinin Durumu

Polis ekipleri tarafından kaçmaya çalışırken yakalanan şüpheli veli, "Kasten yaralama ve mala zarar verme" suçlarından gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen veli tutuklandı. Eğitim sendikaları, yaşanan şiddet olayını protesto etmek amacıyla okul bahçesinde bir araya geldi.

Eğitim Sendikalarından Protesto

Eğitim Bir-Sen İstanbul 6 No'lu Şube Başkanı İdris Şekerci adına yapılan basın açıklamasında, öğretmene yapılan saldırı kınandı. Şekerci, öğretmene şiddet eylemlerine karşı mücadele edeceklerini ve öğretmenleri koruyacak yasal düzenlemelerin yapılmasını talep ettiklerini vurguladı.

Öğretmenlere Destek Çağrısı

Şiddet olaylarına maruz kalan öğretmenlere destek olunması gerektiğini belirten Şekerci, öğretmenlerin güvence altına alınması için yasal düzenlemelerin bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini ifade etti. Milli Eğitim Bakanı'nın konuya yakından ilgi gösterdiği ve öğretmenle doğrudan iletişim kurarak destek mesajı ilettiği belirtildi.

Öğretmenlik Meslek Kanunu Değişikliği ve Öğretmenlerin Güvence Altına Alınması

Gündemde olan öğretmenlik Meslek Kanunu'nda yapılacak değişikliklerin eğitimciye şiddet konusuna da yer vermesi gerektiğinin altını çizen Şekerci, öğretmenleri koruyacak yasal düzenlemenin bir an önce yapılmasını talep etti.

Bu olay, eğitim camiasında büyük endişe yaratırken, öğretmenlere yönelik şiddetin kabul edilemez olduğu vurgulandı. Eğitim çalışanlarının güvende olması ve mesleklerini huzur içinde icra edebilmeleri için gerekli adımların atılması gerektiği belirtildi.

  İstanbul Kent Üniversitesi 101 Öğretim Üyesi ile 39 Araştırma ve Öğretim Görevlisi Alacak

Keşfetmeye Devam Edin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Eğitim sendikaları eğitimciye şiddeti protesto etti

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal