Hindistan Füzeyle Uzaydaki Bir Uyduyu Vurdu

Okuma Süresi: < 1 dk

Dünyanın İlk Hyperloop Projesi Hindistan’da Hayata Geçebilir

Okuma Süresi: 2 dk Sesten hızlı raylı ulaşımı mümkün kılması beklenen Hyperloop projeleri için somut adımlar atılıyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nin devlet liman işletmecisi DP World Hindistan’da inşa edilecek Hyperloop Projesi için anlaşma imzaladı. Projenin yürütücüsü Richard Branson’un sahip olduğu Virgin Hyperloop One olacak. Elon Musk’ın…

“Kripto CEO”nun Ölümü Giderek Daha Şüpheli Bir Hal Alıyor

Okuma Süresi: 2 dk Kripto para değişim girişimi QuadrigaCX’in Hindistan’da ölen CEO’su Gerald Cotten’ın hakkındaki iddialara bir yenisi daha eklendi: “Kendi ölümünü düzenlemiş ve ölüm sertifası satın almış olabilir.”

Soğuk kripto cüzdanında şirkete ait ama sadece kendi erişimine açık olan 147 milyon dolar değerindeki kripto parayla Hindistan’da ölen genç CEO Cotten (30) üzerine yapılan tartışmalar bitmiyor.

Hindistan Tarihteki En Büyük Evrensel Temel Gelir Deneyine Hazırlanıyor

Okuma Süresi: 3 dk Nepal’in doğusunda, Bhutan’ın batısında ve Çin’in güneyinde yer alan Hindistan’ın en küçük eyaleti Sikkim, bir anda dünya ekonomi gündemine oturdu: Bu küçük eyalet 610 bin 557 nüfusuyla “evrensel temel gelir” modelini test edecek.

Uygulama hayata geçtikten sonra dünya üzerinde test edilmiş en büyük temel gelir deneyi olacak. Evrenel temel gelir, Mark Zuckerberg’in de taraftarı olduğu yönüyle güvenlik ağı sağlayacağı, yoksulluğu azaltmaya yardımcı olacağı ve işteki otomasyon sorunlarını çözeceği öngörülerini savuyor. Bunun karşısında ise çalışma teşviğinin azalacağı ve bunun büyük bir masraftan başka bir şey olmayacağını savunanlar var.

WhatsApp Mesaj Yönlendirmeyi Sınırlandırıyor

Okuma Süresi: < 1 dk

Uber “Uçan Taksi” Lokasyonlarını Belirliyor

Okuma Süresi: 2 dk Uber 2020 yılında uçan taksi projesi “Uber Air”ın test uçuşlarına başlamayı planlıyor. Daha önce Dallas ve Los Angeles’ı test uçuşu için seçen Uber üçüncü bir lokasyon arayışında. Şirket üçüncü lokasyon için beş ülkenin olduğu bir liste hazırladı. Uber yakın gelecekte başlamayı…

Xiaomi Avrupa’nın Tamamını İstiyor

Okuma Süresi: 2 dk 2018 itibariyle dünyanın en büyük 4. akıllı telefon üreticisi olarak, küresel ölçekte sektörün en hızlı büyüyen markası Xiaomi, Çin’in en rekabetçi teknoloji firmalarından biri olarak gözünü Avrupa’ya dikti.

Hindistan’ı fethettikten sonra, dünyanın en büyük telefon üreticisi olan Samsung ve ikinci sıradaki Apple’a sıranın arkasını göstererek birinci sıraya yerleşmişti.

Haftanın Özeti: 3 · 25 Haziran-1 Temmuz 2018

Okuma Süresi: < 1 dk

Hindistan Trilyon Dolarlık “Ay” Yarışında Öne Geçiyor

Okuma Süresi: 2 dk Hindistan Uzay Ajansı ISRO Ay’ın güney bölgesine robotik bir uzay aracı indirmeyi planlıyor. Hindistan 2014 yılında Mars’a yolladığı Mangalyaan uzay aracıyla Mars’ın yörüngesine uydu yerleştiren dördüncü ülke olmuştu. En son 2013 yılında Çin Ulusal Uzay Ajansı, “Chang’e 3” görevi kapsamında…