1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Evren Çelik Wiltse Kimdir, Nerelidir? Evren Çelik Wiltse Hayatı ve Biyografisi

Evren Çelik Wiltse Kimdir, Nerelidir? Evren Çelik Wiltse Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Evren Çelik Wiltse: Akademisyenin Hayatı ve Kariyeri
Evren Çelik Wiltse, Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler alanlarında lisans ve yüksek lisans dereceleri almış, doktorasını University of Massachusetts-Amherst’ten tamamlamış bir akademisyendir. Şu anda South Dakota Eyalet Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak görev yapmaktadır. Kariyerinde Boğaziçi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Massachusetts Üniversitesi-Amherst gibi kurumlarda araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Uluslararası İlişkilere Giriş, Uluslararası İlişkilerde Güncel Sorunlar gibi dersler veren Wiltse’nin makaleleri yerli ve yabancı derleme kitaplarda yer almaktadır. Ayrıca küreselleşme ve 2008 krizi gibi konularda da yazıları bulunmaktadır. Evren Çelik Wiltse’nin eğitimi, kariyeri ve sosyal medya etkileşimleri hakkında detaylar haberde yer almaktadır.

Evren Çelik Wiltse Kimdir? Akademisyenin Yaşamı ve Kariyeri

Evren Çelik Wiltse Hayatı ve Biyografisi

Son günlerde yoğun ilgi gören akademisyenlerden biri olan Evren Çelik Wiltse kaç yaşında ve nerelidir? Sosyal medyada gerçekleştirdiği paylaşımlarla dikkatleri üzerine çeken Evren Çelik Wiltse'nin hayatı araştırılmaya başlandı. Dr. Evren Çelik Wiltse, Instagram ve Twitter gibi platformlardaki etkileşimleriyle birçok insanın ilgisini çekiyor.

Akademik Kariyeri ve Eğitimi

Boğaziçi Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden lisans ve yüksek lisans derecelerini alan Evren Çelik Wiltse, aynı bölümde araştırma görevlisi olarak iş hayatına adım attı. Yılmaz Esmer ve Ayşe Buğra'nın danışmanlığında yüksek lisans tezini hazırlayan Wiltse, tezinde 1980 sonrası Türkiye'de devlet ve işadamlarını incelemiştir.

Doktorasını 2010 yılında University of Massachusetts-Amherst'ten tamamlayan Evren Çelik Wiltse, Howard Wiarda yönetiminde Türkiye ile Meksika'yı kalkınma ve demokratikleşme alanlarında karşılaştıran bir tez üzerinde çalışmıştır.

  Hayati Yazıcı Kimdir, Nerelidir? Hayati Yazıcı Hayatı ve Biyografisi

Kariyeri ve Çalışmaları

Halen South Dakota Eyalet Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent olarak görev yapan Evren Çelik Wiltse, Boğaziçi Üniversitesi, Hacettepe Üniversitesi ve Massachusetts Üniversitesi-Amherst'te araştırma görevlisi olarak çalışmıştır. Genel olarak Uluslararası İlişkilere Giriş, Uluslararası İlişkilerde Güncel Sorunlar, Latin Amerika Siyaseti, Uluslararası Ekonomi Politik, ve Karşılaştırmalı Kalkınma ve Demokratikleşme derslerini vermektedir.

Yerli ve yabancı derleme kitaplarda yer alan makaleleriyle bilinen Evren Çelik Wiltse, küreselleşme ve 2008 krizi gibi konularda da yazıları bulunmaktadır.

Akademisyen Evren Çelik Wiltse'nin eğitimi, kariyeri ve sosyal medya etkileşimleri. Kaç yaşında ve nerelidir? Özgeçmişi ve çalışmaları hakkında detaylar.

Daha Fazlasını Keşfedin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Evren Çelik Wiltse Kimdir, Nerelidir? Evren Çelik Wiltse Hayatı ve Biyografisi
Yorum Yap

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal