1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Giray Saynur Derman Kimdir, Nerelidir? Giray Saynur Hayatı ve Biyografisi

Giray Saynur Derman Kimdir, Nerelidir? Giray Saynur Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türk bilim insanı Prof. Dr. Giray Saynur Derman’ın akademik kariyeri ve uzmanlık alanları hakkında genel bir özet sunulmuştur. Derman, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde görev yapmaktadır ve uzmanlık alanları arasında Türk Dış Politikası, Siyasi Tarih ve Uluslararası İlişkiler bulunmaktadır. 1991 yılında lisansını tamamlayan Derman, Türkiye-Rusya, ABD, AB ilişkileri gibi konularda araştırmalar yapmaktadır. Eserleri arasında çeşitli kitaplar ve makaleler bulunmaktadır. Akademik çalışmalarını Twitter üzerinden paylaşarak takipçileriyle etkileşim içerisindedir.

Giray Saynur Derman: Akademik Kariyer ve Uzmanlık Alanları

Giray Saynur Derman Kimdir ve Kariyeri Neleri Kapsar?

Türk bilim insanı ve akademisyen olan Prof. Dr. Giray Saynur Derman, son zamanlarda televizyon programlarında sıkça bilgi paylaşımında bulunan isimler arasında yer almaktadır. Halen Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü Kişilerarası İletişim Anabilim Dalı'nda görev yapmaktadır. Lisansını 1991 yılında, yüksek lisansını 1995 yılında ve doktorasını 2003 yılında Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü'nde tamamlamıştır.

Akademik Geçmişi ve Uzmanlık Alanları

Giray Saynur Derman, 1992-2003 yılları arasında Marmara Üniversitesi'nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmış, ardından 2004-2011 yılları arasında Sakarya Üniversitesi'nde Yardımcı Doçent Doktor ve 2011-2016 yılları arasında ise Doçent Doktor unvanıyla aynı üniversitenin uluslararası ilişkiler bölümünde görev almıştır. Uzmanlık alanları arasında Türk Dış Politikası, Siyasi Tarih ve Uluslararası İlişkiler bulunmaktadır. Türkiye-Rusya, ABD, AB ilişkileri, Ukrayna-Kırım, Orta Asya, Kafkasya, Balkanlar, Orta Doğu ve Karadeniz Bölgesi'nin dış ve güvenlik politikaları konularına odaklanan Derman'ın ilgi alanları arasında etnik çatışma alanları ve dış politika analizi de yer almaktadır.

  Mehmet Öcal Kimdir, Nerelidir? Mehmet Öcal Hayatı ve Biyografisi

Eserleri ve Akademik Katkıları

Giray Saynur Derman'ın çok sayıda ulusal ve uluslararası bildiri, makale ve kitapları bulunmaktadır. Bazı eserleri arasında "1905-1907 Yılları Rusya Müslümanlarının Siyasi Kimlik Arayışı" (İst. Doğu Kütüphanesi Yayınları 2008), "Blue Black Sea: New Dimensions of History, Security, Strategy, Energy and Economy" (İngiltere, Cambridge Scholars Publishing 2013), "Ukrainian Foreign Policy and the Internal Determinants" (Almanya, Berlin Lambert Academic Publishing 2015), "Rus Dış Politikasındaki Değişim ve Kremlin Penceresinden Yeni Ufuklar" (Ankara SRT Yayınları, 2016) kitapları yer almaktadır. En son çalışması ise "The Struggle for Power in Central Asia and the Caucasus: Geopolitics and the Great Game After the Cold War" (İngiltere Tauris 2017) adını taşımaktadır.

Giray Saynur Derman, Twitter üzerinde de aktiftir ve akademik çalışmalarını sosyal medya üzerinden de takipçileriyle paylaşmaktadır.

Gizli Hazineleri Keşfedin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Giray Saynur Derman Kimdir, Nerelidir? Giray Saynur Hayatı ve Biyografisi

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal