1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Gülay Yedekci Kimdir, Nerelidir? Gülay Yedekci Hayatı ve Biyografisi

Gülay Yedekci Kimdir, Nerelidir? Gülay Yedekci Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gülçin Yedekçi, mimarlık alanında başarılı bir kariyere sahip olan ve İstanbul’da doğan bir isimdir. Yüksek lisansını Yıldız Teknik Üniversitesi’nde tamamlamış ve doktorasını İstanbul Teknik Üniversitesi’nde almıştır. Kendi mimarlık ofisini kurmuş ve çeşitli projelerde yer almıştır. Ayrıca, sosyal sorumluluk projelerinde önemli roller üstlenen Yedekçi, Turuncu Bayrak projesi ve Ekolojik Kadın Köyü Projesi gibi projelerin mimarıdır. Ödüllü bir mimar ve yazar olan Yedekçi’nin dört kitabı bulunmaktadır. Ulusal ve uluslararası düzeyde konferanslara katılan ve iyi derecede İngilizce konuşabilen Yedekçi’nin bir oğlu ve bir kızı vardır. Ayrıca, CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyesidir. Kariyeri ve özel hayatıyla ilgili detaylar merak konusudur.

Gülçin Yedekçi: Kariyeri ve Özel Hayatı

Gülçin Yedekçi Kimdir, Nerelidir? Gülçin Yedekçi Hayatı ve Biyografisi

Gülçin Yedekçi, son zamanlarda katıldığı programlarda yaptığı çarpıcı yorumlarla dikkatleri üzerine çekiyor. Özellikle Habertürk programında yaptığı yorumlarla merak konusu haline gelen Yedekçi'nin hayatı ve kariyeri merak konusu. Gülçin Yedekçi'nin eşi Mehmet Arslan da araştırılan isimler arasında. Peki, Gülçin Yedekçi kimdir?

Gülçin Yedekçi: Başarılı Mimar ve Eğitimci

1976 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Gülçin Yedekçi, mimarlık alanında uzmanlaşmış bir isimdir. Yıldız Teknik Üniversitesi'nde yüksek lisansını, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde ise doktorasını tamamlamıştır. Kendi mimarlık ofisini açarak birçok önemli projeye imza atan Yedekçi, aynı zamanda üniversitede öğretim üyeliği, bölüm başkan yardımcılığı ve dekan yardımcılığı gibi görevlerde bulunmuştur.

Sosyal Sorumluluk Projelerinde Aktif Rol

Gülçin Yedekçi, sadece akademik kariyeriyle değil aynı zamanda sosyal sorumluluk projelerindeki aktif rolüyle de tanınmaktadır. Engelliler için önemli bir proje olan Turuncu Bayrak'ın öncüsü olan Yedekçi, Ekolojik Kadın Köyü Projesi'nin mimarıdır. Ayrıca çeşitli sivil toplum kuruluşlarında görev alan Yedekçi, hayatta kalma derneklerinde genel başkan yardımcılığı yapmış ve çeşitli mimarlık alanındaki kitaplar ile makaleler kaleme almıştır.

  Candan Süsoy kimdir?

Ödüllü Mimar ve Yazar

2014 yılında en iyi mimar ödülüne layık görülen Gülçin Yedekçi'nin 4 kitabı bulunmaktadır. Ayrıca birçok ulusal ve uluslararası konferans, panel ve sempozyumlarda konuşmacı olarak yer almıştır. İyi derecede İngilizce bilen Yedekçi'nin, bir oğlu ve bir kızı bulunmaktadır. Malatya Arapgir kökenli olan Yedekçi, CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu üyesidir.

Gülçin Yedekçi'nin kariyeri ve özel hayatıyla ilgili merak edilenler…

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Gülay Yedekci Kimdir, Nerelidir? Gülay Yedekci Hayatı ve Biyografisi
Yorum Yap

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal