1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Hüseyin Baş Kimdir, Nerelidir? Hüseyin Baş Hayatı ve Biyografisi

Hüseyin Baş Kimdir, Nerelidir? Hüseyin Baş Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hüseyin Baş, Trabzon doğumlu ve 33 yaşında olan genç bir siyasetçidir. Hukuk eğitimini tamamladıktan sonra Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevine atanmıştır. Siyasi kariyerinde İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve MYK üyeliği gibi önemli pozisyonlarda yer almıştır. Babasının vefatı üzerine partinin genel başkanlığına seçilmiştir. Parti, Haydar Baş’ın vizyonunu yansıtan "Milli Ekonomi Modeli" programıyla tanınmaktadır. Hüseyin Baş, genç siyasetçiler arasında dikkat çeken bir isimdir ve Twitter üzerinden de aktif olarak paylaşımlar yapmaktadır. Bağımsız Türkiye Partisi’nin ve Hüseyin Baş’ın yükselişi Türkiye siyasetinde yeni bir soluk olarak dikkat çekmektedir.

Hüseyin Baş Kimdir, Nerelidir? Hüseyin Baş Hayatı ve Biyografisi

Hüseyin Baş Kimdir?

İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener ile bir araya gelerek ortak basın toplantısı düzenleyen BTP genel başkanı Hüseyin Baş, Trabzon'da 1991 yılında doğmuştur. 33 yaşında olan Hüseyin Baş aslen Trabzonlu olup, babası Haydar Baş'ın yardımcılığını yapmıştır. Hukuk eğitimini tamamladıktan sonra BTP Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

Hüseyin Baş, babası Haydar Baş ile birlikte çeşitli etkinliklere katılmış ve bazılarında babasının konuşmalarını okumuştur. Babasının vefatının ardından Bağımsız Türkiye Partisi'nin genel başkanı seçilen Hüseyin Baş, 1100 delegenin desteğini alarak bu göreve gelmiştir.

Hüseyin Baş Hayatı ve Biyografisi

Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş, 25 Nisan 1991 tarihinde Trabzon'da dünyaya gelmiştir. İlk ve orta öğrenimini Trabzon'da tamamlayan Hüseyin Baş, lise eğitimini İstanbul'da almıştır. 2014 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden başarıyla mezun olan Hüseyin Baş, siyasi kariyerine Bağımsız Türkiye Partisi'nin gençlik kollarında başlamıştır.

  Muhammed Zeyit Günay Kimdir? Aycan Yanaç Gece Klübü Olayı!

Başarılı siyasi kariyeri boyunca İstanbul İl Başkan Yardımcılığı, MYK üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı gibi görevlerde bulunan Hüseyin Baş, 2015 ve 2019 seçim kampanyalarında aktif rol almıştır. Haydar Baş'ın vefatı sonrasında Hüseyin Baş, Bağımsız Türkiye Partisi'nin genel başkanlığına seçilmiştir.

Bağımsız Türkiye Partisi, 25 Eylül 2001 tarihinde kurulmuştur. Haydar Baş'ın 2002-2020 yılları arasında genel başkanlığını yaptığı parti, "Milli Ekonomi Modeli" adlı bir ekonomi programına sahiptir. Türkiye'nin ekonomik sorunlarına çözüm öneren Haydar Baş, bu çözümlerini kitaplarında paylaşmıştır. Parti, Türkiye'nin AB üyeliğine karşı çıkmaktadır ve Mesaj TV, Meltem TV ve Yeni Mesaj gazetesi ile ilişkilidir.

Twitter Hüseyin Baş

Feyza Sevil Güngör Kimdir, Nerelidir?

Öğrenci Gündemi'ni Instagram'dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

Hayal Gücünüzü Besleyin: Benzer Konulardaki Bağlantıları İnceleyin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Hüseyin Baş Kimdir, Nerelidir? Hüseyin Baş Hayatı ve Biyografisi
Yorum Yap

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal