İletişim’den ‘provokatif iddialara’ açıklama

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İletişim Başkanlığı: "Seyyar Seçmen İddiaları Doğru Değil"

İletişim Başkanlığı, Seyyar Seçmen İddialarını Yalanladı

ANKARA (İGFA) – İletişim Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Dezenformasyonla Mücadele Merkezi, farklı illerden gelen seyyar seçmenlere yönelik toplu oy kullandırıldığı iddialarının gerçeği yansıtmadığını kamuoyuyla paylaştı.

Anayasa ve Seçim Haklarına İlişkin Açıklama

Anayasanın 67. maddesine referansla yapılan açıklamada, vatandaşların seçme ve seçilme hakkına vurgu yapılarak, Türk vatandaşlarının 18 yaşını doldurduktan sonra seçme ve halkoylamasına katılma haklarına sahip olduğu belirtildi. Ayrıca, askeri personel ve kolluk kuvvetleri gibi rütbeli görevlilerin de oy kullanma hakkına sahip olduğu ifade edildi.

Seçim Güvenliği ve İddialar

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimi'nde bazı bölgelerde askeri personelin ve kolluk kuvvetlerinin oy kullanma sürecinin manipüle edildiği iddialarına ilişkin yapılan açıklamada, söz konusu personelin sadece seçmen kayıtlarının bulunduğu bölgelerde oy kullandığı ve herhangi bir usulsüzlük yaşanmadığı belirtildi. Ayrıca, sosyal medyada provokatif şekilde paylaşılan iddialara itibar edilmemesi gerektiği vurgulandı.

Açıklamada, seyyar seçmen iddialarının gerçeği yansıtmadığı ve seçim güvenliğine yönelik herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığı belirtildi. İletişim Başkanlığı tarafından yapılan bu açıklamanın ardından, seçim sürecine ilişkin şeffaf bir şekilde devam edileceği bildirildi.

Keşfetmeye Devam Edin

  Milli muharip uçağı ‘KAAN’ ilk kez ‘Teşkilat’ dizisinde!
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
İletişim’den ‘provokatif iddialara’ açıklama

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!