Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? Insta Geçici Hesap Dondurma

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Instagram hesap dondurma, cep telefonu uygulaması üzerinden çok rahat yapılabilecek bir işlemdir. Instagram hesap silme işleminin aksine, bunun için bilgisayar ya da tarayıcıdan giriş yapmaya gerek yoktur. Çünkü insta hesap dondurma işlemi genelde Instagram mobil uygulaması üzerinden yapılabilir. Bu işlem geçici olduğundan, Instagram kullanıcılarına böyle bir kolaylık sağlamaktadır.

Instagram hesabı dondurma linki, pek çok zaman ihtiyaç duyabileceğimiz bir işlem. Hesabımızı geçici olarak kapatmaya yani dondurmaya yaramaktadır. Hesabımız başka kimse tarafından artık görünmeyecektir. Ancak korkmanıza gerek yok, hesabınız kapalı olsa da kullanıcı adınız saklı kalacak ve başkası tarafından alınmayacak. Ne zaman şifreniz ile giriş yaparsanız, hesabı kullanmaya kaldığınız yerden devam edeceksiniz.

Instagram Hesap Dondurma 2022

Milyonlarca kullanıcıya sahip, popüler bir sosyal medya uygulaması olan Instagram’da video, fotoğraf paylaşımı yapabilir ve canlı yayınlar açabilirsiniz. Bazı zamanlarda instagram hesabımızı dondurmak isteyebiliriz. Instagram hesabını dondurmak isteyen kişiler aşağıda belirtilen yöntemleri kullanabilir.

 • Instagram web sitesi veya mobil uygulamasından hesabınıza giriş yapın
 • Profilinize gidip sağ üst menüden “Profilimi Düzenle” bölümüne geçin
 • Üstteki bölüm bazı cihazlarda nokta işareti ile belirtilir, buradan da ulaşabilirsiniz.
 • Düzenleme sayfasında “Instagram hesabımı geçici olarak kapat” butonuna tıklayabilirsiniz.

Bu adımları tamamladıktan sonra Instagram hesap dondurma işlemi hemen tamamlanmıyor. Instagram, bu işlemi sizin yaptığınızdan emin olmak için şifrenizi bir kez daha girmenizi isteyecek. Şifrenizi doğru bir şekilde girdikten sonra, siz yeniden açana kadar hesabınız kapalı kalacak.

“Instagram hesabını neden kapatıyorsun?” sorusu için menüden bir seçim yapın.

Daha sonra gelen ekrandan şifrenizi tekrar girin ve instagram hesabı dondurma işlemini tamamlayın.

İşlemin tamamlanması için hemen alttaki “Instagram hesabını geçici olarak kapatma” butonuna basılmalı.

Hesabınızı kapatmak istemiyor, sadece belirli kişilerin görmesini istiyorsanız, gönderilerinizi ona göre ayarlayabilir ya da kişileri engelleyebilirsiniz. Aynı zamanda hikayelerinizden ve gönderilerinizden de engelleyebilirsiniz. Bu kişiler, sizin onu engellediğinizi fark etmez ve onlara da bildirim gitmez.

Instagram Uygulamasından Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Instagram uygulamasının tüm özellikleri, sadece mobil uygulama üzerinden kullanılıyor. Mesela bir fotoğraf gönderisi paylaşmak ya da hikaye atmak istediğinizde bunu internet sitesinden yapamıyorsunuz. Yani mobil uygulamayı kullanmak Instagram için çoğu özellik için şart diyebiliriz.

  Bülent Ersoy Dünya Güzellerim Masada Programından Ayrıldı

Instagram mobil uygulamadan hesap dondurma işlemi aslında çok basittir. Profilimize girdikten sonra sağ üstte üç adet çizgi ya da nokta yer alır. Bu durum cihaza göre değişir. Bu alana tıkladığımızda açılan pencereden ise “Ayarlar” menüsüne giriş yapmalıyız. Ayarlar menüsü, hesabı donduracağımız yer.

Instagram mobilden hesap dondurma 2022 yöntemi

 • Profilden sağ üstteki üç çizgi bölümüne tıklayın,
 • Ayarlar sayfasına giriş yapın,
 • Sayfanın en altındaki “Instagram Hesabımı Geçici Olarak Kapat” linkine tıklayın,
 • Hesap kapatma nedeni ve şifrenizi tuşlayın,
 • Hesabınız siz tekrar giriş yapana kadar kapalı kalacaktır.

Instagram Hesap Dondurma Linki 2022

Instagram hesap dondurma linki, hesabınızı geçici olarak kapatmanıza yarayan bir sayfadır. Zaten sayfaya giriş yaptıktan sonra sizi “Hesabını Geçici Olarak Kapat” sayfası karşılayacaktır. Bu sayfada, hesabınızı neden kapatmak istediğinizi ve şifrenizi giriş yaptıktan sonra dondurma işlemi tamamlanır.

Instagram hesabı dondurma linki hem bilgisayardan, hem de cep telefonundan giriş yapılabilir. Bazı durumlarda kullanıcılar, Instagram mobil uygulaması üzerinden dondurma işlemi yapamıyor. Bu gibi durumlarda alttaki linke tıklayarak hesabınızı geçici olarak kullanıma kapatabilirsiniz.

 • Instagram hesabını geçici olarak kapatma dondurma linki: Buraya tıklayın

Instagram hesabını dondurduktan sonra, tekrar şifreniz ile giriş yapana kadar hesap gizli kalacaktır. Kullanıcı adınızı biri arattığında, böyle bir kullanıcı bulunamadı uyarısı ile karşılaşacaktır. Hesabınızı istediğiniz zaman tekrar aktif hale getirebilir ve kullanmaya devam edebilirsiniz.

Telefondan Instagram Hesap Dondurma Linki

Telefondan instagram hesap dondurma linki de, üstte paylaştığımız ile aynıdır. Eğer şu an telefondan giriş yapıyorsanız, üstte verdiğimiz linke tıklayarak hesabınızı dondurabilirsiniz. Üstteki linke tıkladığınızda, eğer telefonunuzda Instagram yüklüyse link sizi otomatik olarak uygulamadan dondurma sayfasına yönlendirecek.

Instagram Hesabı Dondurma iOS ve Android

Instagram iOS ve Android uygulamaları birbiri ile oldukça benzerdir. Bu sebeple de üstte verdiğimiz tüm yöntemler, her iki platform için de geçerlidir. Hatta bilgisayar üzerinden bile hesap dondurmak isterseniz bu yöntemleri kullanabilirsiniz. iOS ve android instagram hesabi dondurma işlemi oldukça pratiktir.

  2024 artık yıl mı? Artık yıl nedir?

Instagram Hesap Dondurma Süresi Ne Demek?

Instagram hesabını donduran kullanıcılar, Instagram hesabını belirlenen süreden önce açmaya çalıştığında “Hatalı kullanıcı adı ya da şifre” uyarısı karşınıza çıkabilir. Bu süreden 24 saat geçtikten sonra hesap açma işlemi için tekrar deneme yapabilirsiniz. Bunun için başka yöntem bulunmuyor.

Dondurulan Instagram hesabınızı aktif hale getirdikten sonra, tekrar dondurmak istediğinizde bu işlem için 1 hafta beklemeniz gerekir. Bu bekleme süresi, instagram hesap dondurma işleminin kötüye kullanılmasını engellemek için getirilmiş bir ön tedbir olarak kabul edilmektedir.

Instagram Hesap Dondurma Fotoğraflar Gider Mi?

Instagram hesap dondurma işlemi geçici bir işlemdir. Siz tekrar giriş yapana kadar hesabınız kapalı olsa da, böyle bir kullanıcı bulunamadı hatası verse de, fotoğraflar gitmez. Fotoğraflarınız sürekli olarak, hesabınızı kalıcı olarak silmediğiniz sürece Instagram sunucularında saklanmaya devam eder.

Eğer fotoğraflarınızı ve hesabınızı tamamen silmek istiyorsanız, sizin için hazırladığımız Instagram kalıcı hesap silme yazımızı okuyabilirsiniz. Kalıcı olarak hesabınızı sildiğinizde bile, Instagram size geri dönüş yapabilmeniz için 14 günlük bir süre tanımlıyor. Bu süre dolmadan hesabınızı geri alabiliyorsunuz.

Dondurulan Instagram Hesabı Nasıl Açılır?

Instagram hesap dondurma işlemi yapıktan sonra, hesabı yeniden açmak da isteyebilirsiniz. Zaten instagram hesap dondurma işlemi geçici bir işlem olduğundan, bu durum en doğal hakkınız. Instagram hesabınızı yeniden aktif hale getirmek için kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapmanız yeterli olacak.

Instagram Hesap Dondurma Sonrası Şifremi Unuttum

Instagram hesabı dondurma işleminden sonra, şifrenizi unutursanız haliyle giriş yapamazsınız. Hesap açıkken de şifrenizi unuttuğunuzda, instagram giriş yapmadan önce “Şifremi Unuttum” bağlantısına tıklayarak şifre yenileyebilirsiniz. Instagram hesap dondurma işlemi sonrasında da aynısı yaparak şifre yenilenir.

Instagram hesap şifresi yenilemek veya dondurulan hesap şifre sıfırlama

 • Instagram.com ya da mobil uygulamasına giriş yapılır,
 • Giriş sayfasında “Şifremi Unuttum” bağlantısına tıklanır,
 • Burada kullanıcı adı, e-posta ya da cep telefonu yazılır,
 • Cep telefonuna gelen doğrulama kodu yazılarak şifre sıfırlanır.

Güvenli Bir Instagram Şifresi Nasıl Olmalıdır?

Şifre oluştururken kimsenin aklına gelmeyecek bir parola belirleyin.

 • Minimum 8 karakterden oluşan güçlü bir şifre belirleyin
 • Şifrenizi belirlerken harf, rakam, !, ?, -, +, *, #, gibi özel karakterler kullanın.
 • Şifrenizi oluştururken büyük ve küçük harfler kullanın.
  En İyi Kedi Maltı

Instagram hesabınız için parola oluştururken, kişisel bilgilerinizin olduğu (Doğum tarihi, doğum yılı gibi), tahmin edilecek şifreler belirlemekten kaçının. Harf, rakam karışık kimsenin aklına gelmeyecek bir parola seçin ve şifrenizi unutmamak için de mutlaka not almayı unutmayın.

Instagram Şifremi Unuttum, Mail Telefon Yok Ne Yapmalıyım?

Instagram hesabı açarken kullanıcı adı, şifre, eposta ve cep telefonu bilgisi giriliyor. Bu bilgiler girilmeden, yeni hesap açmak mümkün olmuyor. Cep telefonu yerine sadece e-posta girişi yapılarak da kayıt olmak mümkün. Daha sonra şifremizi unuttuğumuzda ise cep telefonu ya da mail ile geri alabiliyoruz.

Fakat öyle durumlar oluyor ki, kayıt olurken yazılan e-posta adresi unutulup gidiyor. Ya da hesaba cep telefonu eklenmiyor ve şifre sıfırlama bağlantısı da mail adresine gelmiyor. Bu gibi durumlarda işinizin çok zor olduğunu söyleyebilirim. Şifreyi sıfırlamak için bu bilgilerden en az birini bilmek şart.

Bu gibi bir durum yaşıyorsanız Instagram.com’da yer alan “Giriş yaparken sorun mu yaşıyorsunuz?” bağlantısına tıklamalısınız. Bu sayfaya girdiğinizde Instagram, sizin için bazı doğrulama adımları ile hesap bilgileri hatırlatma işlemi yapacak. Instagram hesap dondurma işlemi kadar önemli ve geçerli bir yöntemdir.

Instagram Sayfa Dondurma Aynı Mıdır?

Evet, Instagram Sayfa Dondurma ve instagram hesap dondurma işlemi birbiri ile aynıdır. Instagram hesabı dondurma işleminde Facebook gibi bir ayrım yoktur. Çünkü instagram hesapları tektir. Sadece hesap açtıktan sonra profesyonel hesaba geçiş yaparak kurumsal bir kimlik olduğunuzu ifade edebilirsiniz.

Ancak instagramda sayfa ve hesap ayrımı olmadığından, Instagram hesabını geçici olarak kapatma işlemi de aynıdır. Yine sayfanızdan veya profilinizden üst çizgileri kullanarak ayarlar bölümüne girebilir, bu sayfadan da en alttaki “Instagram hesabımı geçici olarak kapat” bağlantısına tıklayarak hesabınızı dondurabilirsiniz.

Instagramda Hesap Dondurma Geri Alınabilir Mi?

Evet, instagramda hesap dondurma işlemi geri alınabilir. Zaten geçici olarak kapatma işlemi olarak kabul edildiği için, hesabı dilediğiniz zaman geri açabilirsiniz. Ancak hesabı açtıktan sonra yeniden dondurmak isterseniz, bu işlemi yapmak için 1 hafta kadar beklemeniz gerekebilir.

Keşfetmeye Devam Edin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Instagram Hesap Dondurma Nasıl Yapılır? Insta Geçici Hesap Dondurma

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal