Kurye Maaşları 2024 – Maaş Tablosu ve Güncel Rakamlar

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kurye maaşları 2024 yılı itibariyle ne kadar oldu? Son zamanların en popüler mesleği olan moto kurye maaşları ve çalışma şartları internet üzerinden bir hayli araştırılmaya başladı. Bizde bu yazımızda getir, trendyol, yemek sepeti, paket taxi, hepsiburada, banabi gibi firmalar bünyesinde çalışan kurye maaşlarına ve çalışma saatlerine tüm detayları ile yazımızın devamında yer verdik.

Dünyayı etkisi alan Covid 19 salgını nedeniyle sosyal hayat bitme noktasına gelmişti. Ülkemizi de etkisi altına alan Covid 19 salgını gerek sosyal hayatı gerek iş dünyasını durma noktasına getirdi. salgınla mücadele kapsamında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de sokağa çıkma yasaklarının başlaması üzerine ise olay bam bambaşka bir boyut almaya başladı. Sokağa çıkma yasakları sonrasında vatandaşlar günlük ihtiyaçlarını karşılama konusunda sıkıntı yaşama başlayınca marketler, restoranlar başta olmak üzere hemen hemen tüm sektörlerde faaliyet gösteren firmalar online sipariş alarak kapıya kadar teslimat hizmeti vermeye başladılar. Salgının beklenenden uzun sürmesinin ardından ülkemizde e ticaret siteleri üzerinden alış veriş yapma yüzdesi de bir hayli artmıştır.

Taleplere yetişemeyen firmalar taksi ve moto kurye birimlerini daha etkin hale getirerek yaşanan sorunlara çözüm bulmuşlardır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz firmalar gelen talepleri karşılamak için çok sayıda kurye alımı için iş ilanları yayınlamıştır. Kendi aracı veya firmalara ait araçlarla bu işi yapmak isteyen binlerce vatandaşımız kurye maaşlarını araştırmaya başladı. Kurye maaşları firmalara göre değişiklik göstermektedir. Bizde maaş farklığından dolayı daha doğru bilgileri aktarmak adına tüm firma maaşlarını ayrı başlıklar altında kaleme aldık.

2024 Kurye Maaşları Ne Kadar Oldu?

Son zamanların en fazla ilgi gören meslekleri arasında yerini alan moto kurye maaşları en fazla araştırılan ve merak edilen konuların başında yer almaktadır. Yoğun talepten dolayı son zamanlarda moto kurye hizmeti veren firma sayısı oldukça artıştır. Firmalar arasında maaş farklı olmakla birlikte 2024 yılı itibariyle kurye maaşları 5.000 – 17.000 TL arasında değişmektedir. Fakat kendi aracıyla kurye hizmeti verenler daha fazla maaş almaktadırlar.

  Şase No İle Parça Sorgulama

Getir Kurye Maaşları 2024

Getir kurye maaşları ne kadar oldu? 2015 yılında kurulmasına rağmen Türkiye hatta Avrupa’da geniş hizmet ağına ulaşan getir sektörün öncü firmalarından birisi olmuştur. Covid 19 salgını sebebi ile uygulanan sokağa çıkma yasakları sonrasında vatandaşlar market ve restoran siparişlerini online uygulamalar üzerinden vermeye başlamıştır. Covid 19 salgının etkisinin beklenenden uzun sürmesi nedeniyle doğal olarak sokağa çıkma yasakları da uzamıştır.

Market ve restoran online siparişlerinin büyük ölçüde armasından dolayı getir başta olmak üzere bir çok firma bünyesinde istihdam ettiği taksi ve moto kurye sayısını büyük ölçüde artırmıştır. Farklı siteler üzerinden sürekli kurye iş ilanları yayınlanmaya başlayınca bu süreçte işsiz kalan vatandaşlarımız kurye işine ilgi göstermeye başladı. Kurye iş ilanlarına başvuru yapan vatandaşlarımız doğal olarak maaşları ve çalışma şartlarını araştırmaya başladılar.

2024 yılı itibariyle getir bünyesinde hizmet veren kuryeler 5.000 – 8000 TL arasında değişmektedir. Fakat bu getir kurye maaşları sipariş sayısı ve çalışma saatlerine göre artış göstermektedir. Getir bünyesinde çalışan personeller sipariş başı ücret almaktadırlar. Maaşlara ek olarak online bahşiş ve yemek kuponu gibi imkanları da sunulmaktadır.

Trendyol Kurye Maaşları 2024

Trendyol kurye maaşları ne kadar? Covid 19 salgını ile birlikte online alışverişe gösterilen ilgi e-ticaret sitelerinde talep patlaması yaşandı desek abartmış olmayız. Salgın dönemini en iyi şekilde değerlendiren ve sunmuş olduğu ticari avantajlardan dolayı trendyol kısa zamanda Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitesi olmayı başardı. Bünyesinde binlerce esnafa yer veren trendyol son zamanlarda market ve restoran siparişleri de almaya başladı. Trendyol go ile market ve restoran hizmeti vermeye başlayan trendyol bu sektörde de bir hali yol aldı diyebiliriz.

  Kesin Onaylı Kredi Kartı Veren Bankalar

Trendyol yaşanan yoğunluktan dolayı işlerinin aksamaması ve müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına bünyesinde rendyol express, trendyol go gibi yeni hizmet birimlerini hayata sokmuştur. Trendyol bu firmaları bünyesinde istihdam etmek üzere çok sayıda araçlı ve motorlu kurye alımı için iş ilanları yayınlamıştır. Trendyol kurye iş ilanlarına başvuru yapan veya böyle bir düşüncesi olan adayların internet üzerinden en fazla araştırdığı konuların başında trendyol kurye maaşları çalışma şartları gelmektedir.

Değerli okurlarımız trendyol kurye maaşları günlük teslim edilen paket sayı üzerinden hesaplanmaktadır. Trendyol express hizmeti veren araçlı kuryeler aylık 5.500 – 20.000 TL arasında maaş almaktadırlar. Trendyol go hizmeti veren kuryelerin maaşları da çalışma saatine ve teslim edilen sipariş sayısı üzerinden hesap edilmektedir. Saatlik ve paket başı ücretleri aşağıda tablo şeklinde yer almaktadır.

Yemek Sepeti Banabi Kurye Maaşları 2024

Yemek sepeti Türkiye de en fazla tercih edilen online yemek sipariş firmaları arasında yerini almaktadır. Yazımızın ilk bölümlerinde de belirttiğimiz gibi Covid 19 salgını sonrasında yaşanılan sıkıntılardan dolayı bir çok firmanın hayata geçirdiği gibi Yemek sepeti de banabi sloganı online alışveriş hizmeti vermeye başlamıştır. Kısa zamanda büyük ilgi gören banabi uygulaması gelen taleplere zamanında ve kaliteli hizmet vermek amacıyla motorlu kurye sayısında önemli ölçüde artışa gitmiştir.

Banabi bünyesinde çalışan motorlu kuryeler diğer firmalarda olduğu gibi çalışma saatlerine ve paket sayısına göre maaş almaktadırlar. 2024 yılı itibariyle banabi motorlu kurye maaşları aylık ortalama 5.000 – 7.000 TL arasında maaş almaktadırlar.

Paket Taxsi Kurye Maaşları 2024

Yazımızın bu bölümünde ise sizlere 2020 yılında kurulan paket taxi kurye maaşlarına yer vereceğiz. Online alışveriş hacminin giderek büyümesinden dolayı bir çok esnaf müşteri siparişlerine yetişemez oldu. Giderek artan online sipariş talepleri üzerine esnafın ihtiyaçları doğrultusunda bazı girişimciler bunu olumlu yönde fırsata çevirerek yeni bir iş kolu haline getirdiler.

  Google, Gemma’yı piyasaya sürdü

Bu firmalardan biride paket taxi olmuştur. Son zamanlarda adından bir hayli bahsettiren paket taksi Türkiye’nin öne gelen firmalarına hizmet vermektedir. Hizmet ağını hızla genişleten paket taxsi 2024 yılı itibariyle 3.000 motor ve 3.500 çalışanı ile 500’den fazla işletmeye hizmet vermektedir.

Değerli okurlarımız araç ve moto kurye hizmeti veren firmalar aşağı yukarı aynı hesaplama metoduyla personel maaşlarını belirlemektedirler. Yani kısaca şöyle özetlemek gerekirse kurye maaşları çalışma saatlerine ve teslim edilen paket üzerinden hesaplanır. 2024 yılı itibariyle paket taxi kurye maaşları 7.000 – 8.000 TL arasında değişmektedir. Fakat günlük 12 saat çalışırım derseniz aylık kazancınız 10.000 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

Hepsiburada Kurye Maaşları 2024

Türkiye’nin en büyük e-ticaret sitelerinden birisi olan hepsiburada salgın döneminde sokağa çıkma yasağından dolayı sıkıntı çeken binlerce esnafa can suyu olmuştur. Günlük milyonlarca ziyaretçi olan hepsi burada ülkenin dört bir yanına zamanında ve hızlı teslimat konusunda yaşanan memnuniyet doğrultusunda her geçen gün gücüne güç katmaktadır.

Hepsiburada yaşanan yoğunluktan dolayı işlerinin aksamaması ve müşterilerine daha iyi hizmet vermek adına bünyesinde hepsiexpress adıyla yeni hizmet birimini hayata sokmuştur. hepsiexpress bu firmaları bünyesinde istihdam etmek üzere çok sayıda araçlı ve motorlu kurye alımı için iş ilanları yayınlamıştır. Hepsiburada kurye iş ilanlarına başvuru yapan veya böyle bir düşüncesi olan adayların internet üzerinden en fazla araştırdığı konuların başında hepsiexpress kurye maaşları çalışma şartları gelmektedir.

Değerli okurlarımız hepsiexpress kurye maaşları günlük teslim edilen paket sayı üzerinden hesaplanmaktadır. hepsiexpress express hizmeti veren araçlı kuryeler aylık 5.500 – 12.000 TL arasında maaş almaktadırlar.

1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Kurye Maaşları 2024 – Maaş Tablosu ve Güncel Rakamlar

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!