Lütfü Savaş’ın Adaylığı Tehlikede mi? Cevap: “Partimiz Bir Karar Verecektir”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hatay’da düzenlenen 6 Şubat depremi anma törenlerinde Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a yönelik tepkiler dikkat çekti. Partisi ise adaylık konusunda henüz bir karar vermedi.

Hatay’da 6 Şubat Depreminin Birinci Yıldönümü Törenlerinde Lütfü Savaş’a Tepki

Asrın felaketi olarak nitelendirilen 6 Şubat depremlerinin birinci yıldönümü, Hatay’da düzenlenen anma törenleriyle hatırlandı. Ancak, bu törenlerde Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a yönelik şiddetli tepkilerle karşılaşıldı. Özellikle, halk arasında yoğun tepkiyle karşılanan Lütfü Savaş’ın yeniden aday olma durumu, partisi tarafından da değerlendirilmeye başlandı.

Tartışmaların Odağında Lütfü Savaş’ın Adaylığı

6 Şubat depremi anma törenlerinde yaşananlar, Lütfü Savaş’ın siyasi kariyeri üzerinde soru işaretleri oluşturdu. Özellikle, halkın tepkisini çeken Savaş’ın adaylığı, gündemde geniş yer bulmaya başladı.

“Partimiz Bir Karar Verecektir”

Lütfü Savaş’ın tepkilerle karşılaşmasının ardından, konuyla ilgili CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba bir televizyon programına katılarak açıklamalarda bulundu. Ağbaba, “Genel Başkanımız en başından beri ‘Ankete bakacağım, vatandaş ne diyor ona bakacağım’ dedi. Anketlerin tamamında Lütfü Savaş önde çıktı. Genel Başkanımız Savaş’ı aday göstermeseydi ‘Kurultay nedeniyle hesaplaşıyor’ denilecekti. Bundan da biraz uzak duruldu. Karar tabii kamuoyu tarafından tartışılıyor, parti de bir karar verecektir bununla ilgili. Genel merkezin yetkisinde olan bir şey. Genel merkezin vereceği karara bağlı. Bizim açımızdan da değerlendirilmesi gereken nokta. Bütün siyasetçiler açısından aslında değerlendirilmesi gereken bir nokta. Bütün suçu Savaş’a yıkmanın anlamı yok ama herkesin de buradan payını çıkarması lazım.” ifadelerini kullandı.

  DEM Partili Ahmet Türk: CHP'de liderlik eksik, Kürt sorununu çözecek güçte değiller, yine Erdoğan çözer
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Lütfü Savaş’ın Adaylığı Tehlikede mi? Cevap: “Partimiz Bir Karar Verecektir”

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!