Tokat Depremlerin Tehlikesi Altında, Prof. Dr. Naci Görür Uyarılardı!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, Tokat dahil olmak üzere 25 kentin deprem riski altında olduğunu vurguluyor. Fay hatlarının güncellenmesiyle ilgili uyarılarda bulunan Görür, kentlerin acil olarak deprem direncini artırmaları gerektiğini belirtiyor. Marmara Bölgesi’nin de deprem riski altında olduğunu söyleyen Görür, yetkililerin ciddi önlemler alması gerektiğini vurguluyor.

Prof. Dr. Naci Görür’ün Uyarıları

Yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür, DAF ve Bitlis-Zagros bindirme kuşağına dikkat çekiyor. Tokat dahil olmak üzere 25 kent, fay zonları üzerine inşa edilmiş durumda. Görür, bu durumu “bir anlamda dinamit fıçılarının üzerinde oturuyorlar” şeklinde açıklıyor.

Prof. Dr. Görür’ün Uyarıları

Prof. Dr. Naci Görür, NTV canlı yayınında yaptığı açıklamalarda, özellikle Adıyaman-Hakkari arasında bulunan kentlere dikkat çekti. Bitlis-Zagros kuşağının harekete geçmesiyle yeni depremlerin yaşanabileceğini belirtti.

Hatay’dan başlayarak Bingöl-Karlıova’ya kadar olan bölgede büyük depremler meydana geldiğini vurgulayan Görür, bu bölgelerin özel bir bölge olduğunu ifade etti. Bu bölgelerin levha sınırları arasında bulunduğunu ve büyük depremler üretebileceğini belirtti.

Fay Hatları ve Kent Planlaması

Görür, güncellenen fay hatları haritasıyla ilgili olarak, fay sayısının arttığını belirtiyor. En az 25 kentin fay zonlarında bulunduğuna dikkat çekerek, bu kentlerin deprem riski altında olduğunu vurguluyor. Kentlerin deprem direncini artırmak için acil önlemler alınması gerektiğini belirtiyor.

Marmara Bölgesi ve İstanbul’un Durumu

Marmara Depremi’nin kaçınılmaz olduğunu ifade eden Görür, İstanbul’un da deprem riski altında olduğunu söylüyor. İstanbul’un depreme hazırlanması gerektiğini vurguluyor ve bu konuda yetkililerin ciddi önlemler alması gerektiğini belirtiyor.

Tokat ve 17 İlin Kaderi

Naci Görür, Tokat ve 17 ilin de deprem riski altında olduğunu belirtiyor. Bu illerin kaderinin, Maraş ve Hatay gibi olabileceğini söylüyor.

  AK Parti'nin Almus Adayı Yüksel Mirzaoğlu Kimdir?
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Depremlerin Tehlikesi Altında, Prof. Dr. Naci Görür Uyarılardı!

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!