1. Haberler
  2. Haberler
  3. Mahkemeyle Mesajlarıma Erişebilirler Mi?

Mahkemeyle Mesajlarıma Erişebilirler Mi?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günümüzün internetinde bazı durumlar yaşanıyor ki bu durumlarda haklı iken haksız konuma düşebiliyoruz. Veya internet üzerinden yapmış olduğumuz yazışmalar kimi zaman hukuki süreçlerde gerektirebiliyor, işte bugün sizlere mahkeme kararı ile mesajlarımıza ulaşabilirler mi konusu hakkında bilgiler vereceğim. WhatsApp üzerinden yapmış olduğunuz konuşmalar, Instagram üzerinden yapmış olduğunuz konuşmalara başkası mahkeme kararı ile ulaşabilir mi? Birçok kişinin merak ettiği bu konu tamamen işlenen duruma göre değişmektedir, hukuki bir süreç başlar ise kullanmış olduğunuz hesaplara uzaktan kısmen müdahale edilebilir. Instagram, WhatsApp veya Facebook üzerinden yapmış olduğunuz konuşmalar delil, ispat olarak kullanabilir. Bunun için internet ortamını kullanırken mutlaka kurmuş olduğumuz cümlelere dikkat etmeli ve yapmış olduğumuz davranışlara mutlaka dikkat etmeliyiz. Sosyal medya hayatı tıpkı yaşantımızı etkilediğinden dolayı mahkeme kararı sonucunda hesaplarımız incelenebilir. Mesajlarınızı silmek, kaldırmak veya mevcut hesaplarınızı silseniz bile mutlaka bir kırıntı bıraktığını asla unutmayın. Teknoloji konusunda her gün daha fazla gelişen ülkemiz hukuki bir süreç başladığında sizlerin bilgilerine çok rahat bir şekilde ulaşabilmektedir.

Konuşmalarını Silsem Bile Yine de Ulaşılabilir Mi?

İnternet ortamında yapmış olduğunuz her türlü işlemi tamamen kaldırabilmeniz malesef ki mümkün değil. Telefonunuza indirmiş olduğunuz herhangi bir dosya veya fotoğraf çeşitli programlar sayesinde geri getirebilir. Buna WhatsApp konuşmaları, Instagram üzerinden yapmış olduğunuz konuşmalar hatta telefon görüşmeleriniz bile dahil.

Bunun çözümleri de ise illegal programlar sayesinde çözülebilir, konuşmalarınız bulunmaz.

Konuşmaların Bulunmaması İçin Ne Yapmalıyım?

Bir çok kişi nedense format atsam kurtulurum, bütün bilgilerim silinir gibisinden bir düşünceye sahiptir. Malesef ki kullanmış olduğunuz bilgisayarda, kullanmış olduğunuz telefonunuzda verileri geri getirebilir. Bunları tamamen silmek için telefonunuzda mevcut olan depolama birimini imha etmek yeterli olacaktır. Lakin mesajlarınızı bir yerde yedeklendiğini asla unutmayın.

  Gürsoy Gıda Açılış Saati, Gürsoy Gıda Çalışma Saatleri
1
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Mahkemeyle Mesajlarıma Erişebilirler Mi?

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal