Mansur Yavaş: 31 Bin Emekliye 6 Aydır Sürdürülen Destek

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Türkiye Emekliler Derneği’ni ziyaret ederek 31 bin emekliye son altı aydır düzenli olarak destek verdiklerini açıkladı. Yavaş, emeklilere maddi yardımın yanı sıra protein ve doğal gaz desteği sağladıklarını belirtti. Bu desteklerin yanı sıra belediyenin sosyal yardım alanında 200 bin aileye ulaştığını ifade etti.

Mansur Yavaş: “Emeklilere 6 Aydır Yardım Ediyoruz”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Türkiye Emekliler Derneği’ni ziyaret etti ve 31 bin emekliye son altı aydır destek verdiklerini açıkladı. Yavaş, “Her birine 1000 lira. Ek olarak, protein yardımı adı altında 400 lira değerinde yardım yapıyoruz. Ayrıca, kış mevsimi nedeniyle doğal gaz desteği sağlıyoruz. Zira bu ülkenin üretimi için emek vermiş, zor şartlar altında yaşayan emeklilerimizin insanca yaşamalarını istiyoruz” dedi.

Emeklilerin Sorunlarına İlişkin Ziyaret

Mansur Yavaş’ın Türkiye Emekliler Derneği’ni ziyareti sırasında, Dernek Genel Başkanı Kazım Ergün ve Yönetim Kurulu üyeleriyle görüştü. Yavaş, emeklilerin sorunlarını dinledi ve belediyenin toplumun her kesimine ulaşması gerektiğini vurguladı. “Sosyal destek kapsamında yaklaşık 200 bin aileye yardım ediyoruz” diyen Yavaş, son zamların ardından emeklilerin maaşlarının artırılmasına değindi.

Düzenli ve Eşit Destek Anlayışı

Yavaş, belediyenin, 31 bin emekliye düzenli olarak yardım sağladığını vurgulayarak, her birine 1000 lira yardımda bulunduklarını belirtti. Ayrıca, protein yardımı olarak 400 lira ve doğal gaz desteği verdiklerini dile getirdi. Yavaş, belediyenin herhangi bir ayrım yapmadan yardım ettiğini ve sosyal destek alanında da 200 bin aileye destek sağladıklarını ifade etti.

  Cide Kaymakamlığı Kamu İşçi Alım Başvuruları Başladı

Aciliyet Sırası ve Avrupa Standartları

Mansur Yavaş, belediyecilik anlayışlarında aciliyet sırası olduğunu belirterek, kentin yaşayanlarının temel ihtiyaçlarını karşılamaya öncelik verdiklerini söyledi. “Kentimizde yaşayan ve ihtiyacı olan herkese desteklerimiz devam edecek” diyen Yavaş, bu konuda Avrupa standartlarını yakaladıklarını ve desteklerinin bütçelerinin %12’sine ulaştığını belirtti.

“Hiçbirini Ayırmadan Destek Veriyoruz”

Rakiplerinin hala görevde olduğunu belirten Yavaş, “Belediye başkanlığı yaptığı ilçede, 5 bine yakın emekliye de destek sağlıyoruz. Toplamda 50 bine yakın sosyal destekte bulunduğumuz vatandaşlarımız var. Hiçbir ayrım yapmadan düzenli şekilde destek sağlıyoruz” dedi. Yavaş, belediyenin öncelikli olarak kentte yaşayan insanların temel ihtiyaçlarını karşıladığını ve dezavantajlı gruplara desteğin devam ettiğini vurguladı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Mansur Yavaş: 31 Bin Emekliye 6 Aydır Sürdürülen Destek

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!