1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Mustafa Köroğlu Kimdir, Nerelidir? Mustafa Köroğlu Hayatı ve Biyografisi

Mustafa Köroğlu Kimdir, Nerelidir? Mustafa Köroğlu Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Baro Başkanı olan Av. Mustafa Körоğlu’nun yaşamı, kariyeri ve başarıları hakkında bilgi veren bir metindir. Körоğlu, avukatlık mesleğine odaklanmış uzun yılların tecrübesine sahip bir isimdir. Ankara Barosu’nda kayıtlı bir avukat olarak faaliyet gösteren Körоğlu, Ordu kökenlidir ve 46 yaşındadır. Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlayan Körоğlu, çeşitli hukuk alanlarında danışmanlık yapmış ve 2016’da kendi avukatlık bürosunu kurmuştur. 2022’de Ankara Baro Başkanlığına seçilmiş olan Körоğlu, sosyal medya hesapları üzerinden de iletişim kurmaktadır.

Mustafa Körоğlu: Ankara Baro Başkanı Kimdir?

Mustafa Körоğlu: Av. ve Ankara Baro Başkanı

Bugün Ankara Baro Başkanı seçilen Mustafa Körоğlu'nun yaşamı ve biyografisi merak konusu oldu. 2002 yılından beri Avukatlık görevini sürdüren Av. Mustafa Körоğlu'nun hayatını ve kariyerini detaylarıyla inceledik…

Av. Mustafa Körоğlu'nun Portresi

Uzun yıllar Avukatlık mesleğine odaklanan Mustafa Körоğlu, Ankara Barosu'na kayıtlı bir avukat olarak faaliyetlerini sürdürmektedir. Bugün yapılan Baro Başkanı seçimlerinde başarılı olan Körоğlu, doğduğu yer olan Ordu kökenlidir ve şu an itibarıyla 46 yaşındadır.

Mustafa Körоğlu, 1978 yılında hayata gözlerini açmıştır. İlköğrenimini Ordu Atatürk İlkokulu'nda tamamlayan Körоğlu, ardından 1996 yılında Ordu Anadolu Lisesi'nden mezun olmuştur. Üniversite eğitimine başlamadan önce 1997 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ne giren Körоğlu, 2001 yılında buradan mezun olmuştur. Mezuniyetinin hemen ardından aynı yıl Ankara Barosu'nda stajına başlamış ve başarılı bir şekilde tamamlamıştır. Staj dönemi de dahil olmak üzere 14 yıl boyunca Av. Semih Güner ile birlikte çalışmıştır.

  Wegh Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında, Gerçek Adı Nedir?

Kariyerindeki Başarılar

Avukatlık kariyeri boyunca Ticaret Hukuku, Borçlar Hukuku, İş Hukuku ve İdare Hukuku gibi alanlarda çalışan Mustafa Körоğlu, enerji sektöründen çeşitli müvekkillere danışmanlık ve hukuki destek sağlamıştır. Aynı zamanda çeşitli vakıf ve kurumlara hukuki danışmanlık hizmeti de sunmuştur.

2002 yılından beri kesintisiz bir şekilde sürdürdüğü mesleki kariyerine, 2016 yılında kendi kurduğu "Körоğlu Avukatlık Bürosu" ile devam etmektedir. Mesleki konularda birçok panelde konuşmacı olarak yer alan Körоğlu, aynı zamanda birçok baroda eğitim faaliyetlerine katılmıştır.

2022 yılında Ankara Barosu'nun 67. Olağan Genel Kurulu'nda 21,319 kayıtlı avukat arasından başkanlık için yarışan Mustafa Körоğlu, Demokratik Sol Avukatlar Grubu'ndan seçilmiştir.

Mustafa Körоğlu'nun Sosyal Medya Hesapları

Twitter: Mustafa Körоğlu Twitter hesabı

Instagram: Mustafa Körоğlu Instagram hesabı

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Mustafa Köroğlu Kimdir, Nerelidir? Mustafa Köroğlu Hayatı ve Biyografisi

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal