Parasal sıkılaştırma yatırımları nasıl etkiliyor?

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı, Önce Ekonomi Programına Konuk Oldu

Gülay Soydan Pehlevan'ın Hazırlayıp Sunduğu Programa Özel Konuk: Osman Akın

Gülsüm Yıldırım/Herkes Duysun

Bursa (İGFA) – Bu hafta, Herkes Duysun TV'de Gülay Soydan Pehlevan'ın hazırlayıp sunduğu Önce Ekonomi programının konuğu, MARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akın'dı.

Başkan Akın, programda 2024 yılında iş dünyasından beklentiler hakkında açıklamalarda bulundu.

MARSİFED'in Farkı: Diğer Federasyonlardan Farklı Bir Yapıya Sahip

MARSİFED Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akın, MARSİFED'in Türkiye'deki diğer federasyonlardan farklı bir yapıya sahip olduğunu belirterek, "Federasyonumuz, Türkiye'de ilk dernekleri bünyesinde barındıran bir kuruluştur. MARSİFED'in özel bir misyonu bulunmaktadır. Önceki başkanımız şubat ayı itibariyle görev süresini tamamlamıştır. Delegeler, yeni görevi bana tevdi ettiler ve ben de bu sorumluluğu üstlendim. Türkiye'nin zorlu bir döneminde, iş dünyasında bilgi işlem ve otomasyon alanını temsil ediyorum. Uzun yıllardır sivil toplum kuruluşları içerisinde yer aldığım için kolaylıkla kopamam. Bu süreçte verilen görevi en iyi şekilde yerine getirmek adına çaba sarf edeceğim." ifadelerini kullandı.

"TÜRKONFED'e Ulaşmanın Yolu, Federasyona Ulaşmaktan Geçer"

Yeni dönem hedeflerinden bahsederken Akın, "Tüm başkanlarımız belirli bir çıtayı hedeflemektedir. Ben de önceki başkandan devraldığım bayrağı daha yükseklere taşımak istiyorum. Kadın üye oranımız %30'a ulaştı. Bir sonraki dönemde, bu oranı %50'ye çıkararak örnek bir federasyon olma hedefimiz bulunmaktadır. Bu dönemde odaklanmak istediğim iki konu var. İlk olarak, iş birliği ekosisteminin geliştirilmesi. Bu konuyu hem fiziksel hem de dijital olarak hayata geçireceğiz. Bu alanda ciddi çalışmalarımız bulunmaktadır. İkinci konu ise kaynakların ortak kullanımı meselesi. Artık sivil toplum kuruluşlarında kaynak temin etmek oldukça zordur. Tekrarlayan etkinlikler, medyanın dahi bıktığı duruma ulaşmıştır. Faydası sınırlı olan etkinlikleri düzenlemek faydalı değildir. Örneğin, herkes ayrı ayrı bir Cumhuriyet balosu düzenlemeye çalışıyor, halbuki bu gereksizdir. 11 derneğin ve binlerce şirketin benzer etkinlikleri ayrı ayrı düzenlemesi yerine, daha etkili bir tek etkinliğe indirgeme hedefindeyiz." şeklinde konuştu.

  SSK ve BAĞ-KUR Emekli tahsis no sonu 0-2-4-6-8 olana 11.150 TL ikramiye ödenecek!

"Türkiye'nin Önünde Ciddi Bir Dijital Dönüşüm Sorunu Var"

Türkiye'nin üç dönüşüme ihtiyaç duyduğunu belirten Osman Akın, "Bu dönüşümler, dijital dönüşüm, yeşil dönüşüm ve toplumsal dönüşüm olmak üzere üçe ayrılabilir. Bu dönüşümlere ulaşmanın yolu ise eğitimden geçmektedir. Türkiye'nin farkındalık düzeyi düşüktür ve bu düzeyin yüksek olduğu şirketlerde uygulama aşaması zorluklarla karşılaşmaktadır. Öncelikle dijital dönüşümün ne olduğunu doğru anlamamız gerekmektedir. İşlerin neredeyse %80'i Excel üzerinde yürümektedir. Yüksek teknolojili ürünlerin ihracatını artırmamız gerekmektedir. Dijital dönüşüm, diğer sorunları da gün yüzüne çıkarmaktadır. Şu anda önemli bir maliyet kaynağımız bulunmaktadır. İnsan kaynağı bulsak bile bu maliyeti karşılayamayız durumdayız. Dijital dönüşüm, insan kaynakları maliyetini de azaltacaktır. Bu faaliyeti sanayicilerimize henüz geçiremedik. Rekabet gücünü artıran ve maliyetleri düşüren bir dönüşümden bahsediyoruz. Bu konuda birçok çalışmamız bulunmaktadır. Bu dönüşüm, parasal sıkıntıları dolaylı yoldan etkilemektedir. Devletin, çeşitli değişiklikler yapması gerekmektedir." şeklinde konuştu.

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Parasal sıkılaştırma yatırımları nasıl etkiliyor?

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!