Sağlık Bakanlığı’ndan 10 Bin 60 Personel Alımı için Yeni Duyuru! Tarihler Açıklandı…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan duyuruyla, çeşitli pozisyonlarda 10 bin 60 personel alımı için başvurular başladı. Eş durumu nedeniyle mesleklerinden ayrılan adaylar da bu kapsamda değerlendirilecek. Detaylar haberimizde!

Sağlık Bakanlığı, atama kurası ile ilgili önemli bir duyuru yaparak çeşitli pozisyonlarda toplam 10.060 boş kadro açıkladı. İşte detaylar:

Sağlık Bakanlığı’ndan Önemli Duyuru

Sağlık Bakanlığı, atama kurası ile ilgili önemli bir duyuru yaparak, çeşitli pozisyonlarda toplam 10.060 boş kadro açıkladı. Bu duyurunun önemli bir yönü, eş durumu nedeniyle mesleklerinden ayrılan adayların yeniden atama kurası ile geri dönme şansına sahip olmalarıdır.

Alımlarda Kura Uygulanacak

Sağlık Bakanlığı, 2024 yılı 1. döneminde 10 bin 60 personel alımı yapacağını duyurdu. Alımlar kura usulü ile gerçekleştirilecek. İki farklı kapsamda yapılacak alımlardan ilki, eş durumu nedeniyle işten ayrılan sözleşmeli sağlık personelinin yeniden istihdamı, diğeri ise genel devlet bütçesi ve döner sermaye kapsamında boş kadrolara yeni personel alımı olacak.

Eş Durumuyla Yeniden Atama Kurası

Eş durumu ile yeniden atama kurası, 663 sayılı KHK’nın 45/A maddesi ve 657 sayılı Kanun’un 4/B maddesi kapsamında yapılacak. Bu kura ile 7485 sözleşmeli sağlık personeli ve 2575 sözleşmeli personel, eşlerinin bulunduğu ile atanabilecek.

Boş Kadro Listesi ve Başvuru Şartları

Sağlık Bakanlığı, 2024 yılı 1. Dönem içinde toplam 10 bin 60 boş kadro için personel alımı yapacak. Bu kadroların 1.896’sı genel devlet bütçesinden, 679’u döner sermayeden, 7485’i ise 663-45/A maddesinden karşılanacak. Alınacak personel arasında biyolog, büro personeli, destek personeli, diyetisyen, ebe, fizyoterapist, hemşire, mühendis, psikolog, sağlık memuru, sağlık teknikeri ve sosyal çalışmacı bulunuyor. Boş kadro listesi ‘https://ekip.saglik.gov.tr‘ adresinde yayınlandı. Başvuru yapacak adayların aynı unvandaki boş kadro sayısını geçmeyecek şekilde tercih yapmaları gerekiyor.

  Türk televizyon tarihine damga vuran, bir kere denk geldiğinizde başından kalkamadığınız diziler!

Sonuç ve Başvuru Bilgileri

Sağlık Bakanlığı personel alımı ilanı ile ilgili detaylı bilgi için ‘https://ekip.saglik.gov.tr‘ adresini ziyaret edebilirsiniz. Başvuruların hızlı bir şekilde yapılması önemlidir. Bakanlık, adil ve şeffaf bir kura sistemi uygulayarak tüm adaylar için fırsat eşitliği sağlamayı amaçlamaktadır.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Sağlık Bakanlığı’ndan 10 Bin 60 Personel Alımı için Yeni Duyuru! Tarihler Açıklandı…

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!