1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Şeref Oğuz Kimdir, Nerelidir? Şeref Oğuz Hayatı ve Biyografisi

Şeref Oğuz Kimdir, Nerelidir? Şeref Oğuz Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Şeref Oğuz, gazetecilik kariyerine 1970 yılında Sabah Gazetesi’nde başlamıştır. İstatistik ve Sosyal Siyaset alanlarında yüksek lisans yaparak ekonomi doktorasını tamamlamıştır. Kariyerinde Tercüman Gazetesi’nde Ekonomi Yönetmenliği gibi görevler üstlenmiştir. Bilgi ekonomisi ve değişim yönetimi konularında uzmanlaştığı bilinmektedir. Aynı zamanda Internet Society’nin kurucuları arasındadır. Son yıllarda bilgisayar destekli eğitim projelerine odaklanmış ve "Her Okula Internet" projesi ile dikkat çekmiştir. Ayrıca yazarlık da yapmaktadır ve Koç Holding’e yeni ekonomi danışmanı olarak atanmıştır. Şeref Oğuz, @serefo hesabından Twitter’da aktif olarak paylaşımlarda bulunmaktadır. Ailesiyle bilinen Oğuz, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Şeref Oğuz: Gazetecilikten Dijital Dünyaya Uzanan Başarılı Kariyer

Şeref Oğuz Kimdir?

1955 yılında Bayburt'ta doğan Şeref Oğuz, eğitim hayatına Trabzon'da başlamış ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden mezun olmuştur. İstatistik ve Sosyal Siyaset disiplinlerinde yüksek lisans ve ekonomi alanında doktora derecesi almıştır. Gazeteciliğe 1970 yılında Sabah Gazetesi'nde adım atan Oğuz, doktora sonrası Londra Üniversitesi'nde araştırmalar yapmıştır.

Şeref Oğuz Hayatı ve Kariyeri

Gazetecilik kariyerine Sabah Gazetesi'nde başlayan Şeref Oğuz, Tercüman Gazetesi'nde Ekonomi Yönetmenliği görevini üstlenmiştir. Günaydın, Meydan Gazetesi ve Milliyet Gazetesi'nde yöneticilik yapan Oğuz, 1996 yılında dünyanın ilk sanal mitingini gerçekleştirmiştir. Bilgi ekonomisi, yeni ekonomi ve değişim yönetimi konularında uzmanlaşan Oğuz, Internet Society kurucularındandır.

Son yıllarda bilgisayar destekli eğitim projelerine odaklanan Şeref Oğuz, özellikle "Her Okula Internet" projesi ile dikkat çekmektedir. 1999 yılında Koç Holding'e yeni ekonomi danışmanı olarak atanan Oğuz, aynı zamanda Sabah Gazetesi'nde köşe yazarlığı yapmaktadır. Şeref Oğuz aynı zamanda çeşitli vakıf ve kuruluşların yönetim kurullarında da aktif rol almaktadır. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

  Esra Toptaş Kimdir, Nerelidir? Esra Toptaş Hayatı ve Biyografisi

Şeref Oğuz'un Sosyal Medya Hesabı

Twitter'da aktif olarak paylaşımlarda bulunan Şeref Oğuz'u takip edebilirsiniz.

Ahmet Küçükbaş Kimdir? Nerede Doğdu?

Şeref Oğuz'un Hayatı ve Başarılarına Yakından Bakış

Keşfetmeye Devam Edin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Şeref Oğuz Kimdir, Nerelidir? Şeref Oğuz Hayatı ve Biyografisi

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal