1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Suphi Saatçi Kimdir, Nerelidir? Suphi Saatçi Hayatı ve Biyografisi

Suphi Saatçi Kimdir, Nerelidir? Suphi Saatçi Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Suphi Saatçi, Kerkük doğumlu bir akademisyen, yazar ve mimar olarak tanımlanmaktadır. Eğitimine İstanbul’da devam ederek Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden mezun olmuştur. Doktorasını Kerkük Evleri üzerine yapmış ve akademik kariyerinde çeşitli görevler üstlenmiştir. Saatçi’nin ulusal ve uluslararası platformlarda sunulmuş bildirileri, çok sayıda yayımlanmış makalesi, ve 30’dan fazla basılmış kitabı bulunmaktadır. Kerkük ve çevresi üzerine yaptığı mimari çalışmaların yanı sıra siyasi ve kültürel konularda da araştırmalar yapmaktadır.

Suphi Saatçi: Akademisyen, Yazar ve Mimar

Suphi Saatçi Kimdir, Nerelidir?

Prof. Dr. Suphi Saatçi, akademik kariyerine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde başlamış ve çeşitli görevler üstlenmiştir. Suphi Saatçi 1946 yılında Kerkük'te doğmuş, eğitimine burada başlamıştır. İstanbul'a 1966 yılında gelmiştir ve burada Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde Yüksek Mimarlık Bölümü'nden mezun olmuştur. Peki, Prof. Dr. Suphi Saatçi kaç yaşındadır? Detaylarını sizlerle paylaşıyoruz.

Suphi Saatçi'nin Akademik Kariyeri

Prof. Dr. Suphi Saatçi, 1966 yılında İstanbul'a yerleşerek eğitimine Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde devam etmiştir. Akademik kariyerinde çeşitli kurum ve kuruluşlarda tarihçi ve çevre koruma uzmanı olarak danışmanlık yapmıştır. Doktorasını Kerkük Evleri üzerine yapmış ve 1992 yılında tamamlamıştır. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi'nde çeşitli pozisyonlarda görev almış ve 2002 yılında profesörlük unvanı almıştır. Emeklilik sürecine kadar üniversitede önemli görevler üstlenmiştir.

Suphi Saatçi'nin Yayınları ve Çalışmaları

Prof. Dr. Suphi Saatçi'nin ulusal ve uluslararası platformlarda sunulmuş bildirileri ve yayımlanmış birçok makalesi bulunmaktadır. Ayrıca Saatçi'nin 30'un üzerinde basılmış kitabı mevcuttur. Kerkük ve çevresi üzerine yaptığı mimari çalışmaların yanı sıra siyasi ve kültürel konularda da araştırmalar yapmaktadır ve bu konularda düzenli olarak basına açıklamalarda bulunmaktadır.

  Mustafa Fahrettin Aksoy Kimdir? Ak Piliç Kurucusu Mustafa Aksoy Hayatı ve Biyografisi

Suphi Saatçi Kimdir, Nerelidir? Suphi Saatçi'nin Hayatı ve Kariyeri

Keşfetmeye Devam Edin

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Suphi Saatçi Kimdir, Nerelidir? Suphi Saatçi Hayatı ve Biyografisi
Yorum Yap

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal