1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Tomris Cesuroğlu Kimdir? Tomris Cesuroğlu Hayatı ve Biyografisi

Tomris Cesuroğlu Kimdir? Tomris Cesuroğlu Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tomris Cesuroğlu, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu bir uzman doktordur. Şu anda Hollanda’da Athena Enstitüsü’nde Doçent olarak görev yapmaktadır. Ankara doğumlu olan Cesuroğlu, eğitimine Mersin İçel Lisesi’nde başlamış ve uluslararası alanda sağlık sistemleri ve politikalarıyla ilgili çalışmalar yapmıştır. Maastricht Üniversitesi’nde kişiselleştirilmiş sağlık bakımı uygulamalarının entegrasyonu üzerine eğitim almış ve Horizon 2020 projesinde uzman değerlendiricilik görevinde bulunmuştur. Ayrıca COVID-19 salgınıyla mücadelede etkili çalışmalarda bulunmuş ve 2021’de Athena Enstitüsü’nde Doçent olarak göreve başlamıştır. Cesuroğlu’nun resmi sosyal medya hesapları Instagram ve Twitter’da mevcuttur.

Tomris Cesuroğlu: Hayatı ve Kariyeri

Tomris Cesuroğlu Kimdir?

Uzm. Dr. Tomris Cesuroğlu, katıldığı televizyon programlarında yaptığı bilimsel açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken bir isimdir. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Cesuroğlu, şu anda Hollanda'da Athena Enstitüsü'nde Doçent olarak görev yapmaktadır. Peki, Tomris Cesuroğlu'nun hayatı ve kariyeri nelere gebe?

Tomris Cesuroğlu: İlk Yılları ve Eğitimi

1978 yılında Ankara'da doğan Tomris Cesuroğlu, Mersin İçel Lisesi'nde eğitim gördü. Ardından 1996'da Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'ni kazandı. Uluslararası Tıp Öğrencileri Dernekleri Federasyonu'nda faaliyet gösteren Cesuroğlu, Avrupa'daki sağlık sistemleri ve politikalarına ilişkin çalışmalarıyla da dikkat çekti.

Kariyerindeki Başarıları

Maastricht Üniversitesi'nde kişiselleştirilmiş sağlık bakımı uygulamalarının entegrasyonu konusunda eğitim alan Cesuroğlu, Horizon 2020 projesi kapsamında uzman değerlendiricilik görevini üstlendi. Aynı zamanda 2020'de COVID-19 salgınına karşı ilkokulların açılması adına çalışmalar yürüten "Okulları Açalım Çalışma Grubu"nu oluşturdu. 2021'de ise Hollanda'da Athena Enstitüsü'nde Doçent olarak göreve başladı.

  Cerrahi Tarikatı Lideri Ahmet Özhan Kimdir? Cerrahi Tarikatı Şeyhleri Kimlerdi?

Tomris Cesuroğlu'nun resmi sosyal medya hesapları da şöyle:

  • Tomris Cesuroğlu: Instagram
  • Tomris Cesuroğlu: Twitter

Sonuç

Tomris Cesuroğlu, akademik kariyeri ve toplumsal sorumluluklarıyla dikkat çeken bir isimdir. Yaptığı çalışmalarla sağlık alanında önemli katkılar sunmaya devam etmektedir.

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tomris Cesuroğlu Kimdir? Tomris Cesuroğlu Hayatı ve Biyografisi
Yorum Yap

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal