Türev kaldırıldı mı? Lise müfredatından Türev kalktı mı 2024 MEB?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin: Yeni Müfredat 2024-2025 Eğitim Yılında Başlayacak

Yeni Müfredat Uygulanacak Sınıflar ve Başlangıç Tarihi

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yaptığı açıklamada, yeni müfredatın 2024-2025 eğitim ve öğretim yılında kademeli olarak 1'inci, 5'inci ve 9'uncu sınıflarda uygulanmaya başlanacağını belirtti. Bakan Tekin, çalışmaların büyük bir kısmının tamamlandığını ve yakında uygulamaya geçileceğini ifade etti.

Türev Kalkışıldı mı? Lise Müfredatında Değişiklik

Müfredat değişikliği ile ilgili merak edilen konulardan biri de Türev dersinin durumu. Bakan Tekin, yapılan değişiklikler kapsamında Lise müfredatından Türev'in kaldırılıp kaldırılmadığı hakkında da bilgi verdi.

Dünkü Kabine toplantısının ardından gazetecilere bilgi veren Bakan Tekin, yeni müfredatın detayları hakkında şeffaf bir şekilde toplumu aydınlatacaklarını dile getirdi. Yapılan çalışmaların sonucunda, 2024-2025 eğitim ve öğretim yılında başlayacak olan yeni müfredat, öğrencilerin düzeylerini göz önünde bulundurarak şekillendiriliyor.

Matematik Dersi ve Müfredattan Çıkarılan Konular

Matematik dersine ilişkin yapılan değişikliklerle ilgili soruları yanıtlayan Bakan Tekin, Talim Terbiye Kurulu'nun çalışmalarının devam ettiğini ve sürecin büyük ölçüde ilerlediğini belirtti. Yaklaşık 2 bin uzmanın katkısıyla hazırlanan müfredatın detayları, öğrencilerin öğrenme düzeylerine ve gereksinimlerine uygun olarak tasarlanıyor.

Bakan Tekin, müfredatın, öğrencilerin lisans düzeyindeki bilgi ve becerilere uygun olup olmadığını göz önünde bulundurduklarını belirterek, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı'nın, çocukların eğitimine uygun ve gelişimlerini destekleyici bir programı hayata geçireceğini vurguladı.

Daha Fazlasını Keşfedin

  Ahmet Akın kimdir? CHP Balıkesir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın kaç yaşında, nereli?

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Türev kaldırıldı mı? Lise müfredatından Türev kalktı mı 2024 MEB?

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!