Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı’nda test sürüşü

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul'da Yapılan Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı Test Sürüşüne Gazeteciler Tanıklık Etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, 2017 yılından bu yana durmuş olan Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı projesinin inşaat çalışmalarını 20 Eylül 2019 tarihinde yeniden başlatmıştı. CHP'nin Ataşehir'den Onursal Adıgüzel, Ümraniye'den Aykut Erdoğdu ve Kadıköy'den Mesut Köseadağ adaylarıyla birlikte ilk test sürüşünü gerçekleştiren İmamoğlu, hattaki gelişmeler hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

İmamoğlu, Yapılan Test Sürüşü Hakkında Açıklamalarda Bulundu

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı İmamoğlu, Ataşehir İstasyonu'ndan Finans Merkezi İstasyonu'na kadar gerçekleştirilen test sürüşü öncesi gazetecilere önemli açıklamalarda bulundu. İmamoğlu, projenin detayları hakkında gazetecileri bilgilendirirken, hattın şehri nasıl birbirine bağlayacağını ve ulaşımı nasıl kolaylaştıracağını vurguladı.

HIZRAY Projesi Hakkında Değerlendirmeler

Başkan İmamoğlu, test sürüşü sırasında vagon içerisinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek HIZRAY projesi hakkında düşüncelerini paylaştı. İmamoğlu, Sabiha Gökçen'den Beylikdüzü'ne 55 dakikada ulaşacak olan HIZRAY projesinin İstanbul'u kucaklayan ve şehri daha da geliştiren bir proje olduğunu belirtti. Ayrıca Ulaştırma Bakanlığı tarafından yürütülen farklı bir çalışmanın da olduğunu ancak İstanbul için en elzem ihtiyacın HIZRAY projesi olduğunu vurguladı.

Ataşehir'den Finans Kent İstasyonu'na başarıyla ulaşan tren, daha sonra yolcularını aynı hat üzerinden tekrar Ataşehir'e taşımıştır.İstanbul'da yapılan Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı test sürüşünde gazetecilerin tanıklık ettiği detaylar haberimizde.

Özel İçerikler Burada: Diğer Yazıları Kaçırmayın

  Demet Özdemir göz kamaştırdı: Kombin fiyatı akılları baştan aldı!
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Ümraniye-Ataşehir-Göztepe Metro Hattı’nda test sürüşü

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!