Uzaktaki Bir Kişiyi İkna Etmek İçin Dua

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzaktaki Bir Kişiyi İkna Etmek İçin Dua birçok kişi tarafından merak edilmektedir. İkna için hangi esma okunmalı? Bu soru günümüzde birçok kişi tarafından sorulur. Bu dua farklı durumlarda okunabilir. İş görüşmelerine davet edilen kişiler, sevdiği kişiyi evliliğe ikna etmek isteyenler bu duayı edebilir.

Tüm insanlar hayatlarında mutlu ve başarılı olabilmek için gayret gösterir. Bunun büyük bir aşamasında karşıdaki insanı ikna edebilmek vardır. Zira evlilik teklifleri, iş görüşmeleri, çocuğu bir iş yapmaya yöneltme ve daha birçok durumda ikna kabiliyeti gerekir.

Ne var ki bu her zaman oldukça kolay olmayabilir. Dolayısıyla insanlar bu durumlara çözüm bulabilmek için uzaktaki bir kişiyi ikna etmek için dua arar. Bunun için farklı dualar vardır. Bunları Allahü Teala’nın Esmaü’l Hüsna’ları ile okumak, istediğiniz sonuçları almanıza yardımcı olabilir.

İkna İçin Hangi Esma

İkna için hangi esma okunmalı? Bu soru birçok kişinin aklında olan sorular arasındadır. Ya Rahman bunlardan bir tanesidir. Allah’ın 99 isminden biri olan bu isim, Kur’an-ı Kerim içerisinde geçmektedir. Anlamı incelendiği ise çok merhametli, çok bağışlayıcı gibi olduğu görülür.

Bu zikri sürekli okumak, zorluk durumlardan çıkış kapısı ve iç ferahlığı sağlar. Zikri düzenli çekmek, kalbin de yumuşamasına yardımcı olur. Eğer iş görüşmesine gidiyorsanız ve onları işe alınmak için ikna etmek istiyorsanız, okuyabileceğiniz esmalar arasındadır.

Uzaktaki bir kişiyi ikna etmek için dua ile muhatap aldığınız kişinin ikna olması mümkündür. Bunun için hem duaların hem de esmaların doğru bir şekilde okunması gerekir. Böylece Allah’ın izniyle dileğiniz gerçekleşebilir.

  Rüyada Denize Düşmek: Bilinçaltının Derinliklerine Ani Bir Dalış

Uzaktaki Bir Kişiyi İkna Etmek İçin Dua: Ya Vedud İkna Etme

İkna için esma oldukça fazladır. Bunlardan bir tanesi de Ya Vedud’dur. Allah’ın 99 isminde biri olup çok seven, en çok sevilmeye layık olan gibi anlamları vardır. Bu esma ile edilen dualarda kişilerin birbirlerini daha fazla sevmesi de mümkündür.

Bunun yanı sıra bir kişiyi herhangi bir şeye ikna etmeye çalışıyorsanız da bu okunabilir. Ayrıca 21 kere besleme çekerek, arkasından 21 kere Fatiha okumak da bir kişiyi ikna etmenize yardımcı olabilir. Gerek duaları gerekse Ya Vedud’u okuduktan sonra Allahü Teala’ya dilek belirtilmelidir.

Ancak bu halis olmalı, temiz bir kalple yapılmalıdır. Her şeye kadir olan Allahü Teala olduğu için duaya devam etmek, karşı tarafı ikna olmasına yardımcı olabilir. Uzaktaki bir kişiyi ikna etmek için dua birçok kişi tarafından okunabilir.

Karşınızdakini İkna Etmek İçin Dua

Birini ikna için zikir, dua birçok kişi tarafından incelenir. Zira çok inatlaşan çocuklarda ve insanlarda bile edilebilir. Eğer bir insanı ikna etmek istiyorsanız, günlük ibadetlerin yapılması ardından Ayete’l Kürsi, İhlas Suresi, Felak Suresi ve Nas suresi okunmalıdır. Bu sayede sözlerin yanlış anlaşılması gibi durumlara karşı korunabilir.

Eğer iş görüşmesi gibi önemli bir görüşme bulunuyorsa, önce 50 Ayetel Kürsi okumak sözlerinizi daha iyi okumanıza yardımcı olur. Böylece ikna olması daha mümkün hale gelir. Aynı şekilde Ta-Ha suresinin 25-26-27-28. ayet-i kerimeleri de okunabilir.

Karşınızdakini ikna etmek için dua doğru bir şekilde edilirse, Allahü Teala’nın izniyle gerçekleşebilir. Ancak unutulmaması gereken bir konu bunların dua dahilinde olduğudur. Muhatabı ikna edebilmek için ritüel, büyü gibi işlemlerden uzak durulması gerekir.

Uzaktaki Bir Kişiyi İkna Etmek İçin Dua: Birini İkna İçin Zikir

Uzaktaki bir kişiyi ikna etmek için dua herkeste farklı etki gösterir. Örneğin çocuğunuzuz inatlaşmamasını istiyorsanız, bir işi yapmasını istiyorsanız size yardımcı olur. Eğer sevgilinizi evliliğe ikna etmeye çalışıyorsanız Allah’ın izniyle kısa sürede gerçekleşebilir.

  Tokat'ta Muhtar Adayından Ak Zambak'lı Yenilikçi Proje

Dolayısıyla bu dualar, esmalar herkes tarafından edilebilir. Ancak duaların ne zaman kabul edileceği insanlar tarafından bilinemez. Dolayısıyla her gün okunması, tekrar edilmesi önerilmektedir. Eğer eşinizle sürekli tartışıyorsanız, bir şeyi yapmaya ikna olmuyorsa bir insanın fikrini değiştirmek için dua ile çözüm bulabilirsiniz.

Bir insanın Fikrini Değiştirmek İçin Dua

Uzaktaki bir kişiyi ikna için dua özellikle arada uzak mesafeler bulunması durumunda araştırılır. Bu duaları ederken, bir takım dikkat edilmesi gereken hususlar da vardır. Bunlardan bir tanesi gusül abdesti almadır. Eğer alınması gereken bir durum varsa tazelemesi tavsiye edilir.

Bundan sonra normal abdest almak da oldukça güzel bir davranıştır. Dua herhangi bir zaman edilebileceği için kısıtlama bulunmaz.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Uzaktaki Bir Kişiyi İkna Etmek İçin Dua

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!