1. Haberler
  2. Biyografi
  3. Zakir Avşar Kimdir, Nerelidir? Prof. Dr. Zakir Avşar Hayatı ve Biyografisi

Zakir Avşar Kimdir, Nerelidir? Prof. Dr. Zakir Avşar Hayatı ve Biyografisi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Zakir Avşar, Yozgat kökenli bir yazardır ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü dekanıdır. Ankara Üniversitesi Basın ve Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun olan Avşar, akademik alanda yüksek lisans ve doktora derecelerini İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Kariyerinde Başbakanlık halkla ilişkiler uzmanı, müşavirlik gibi çeşitli önemli görevlerde bulunmuş ve çeşitli eserler kaleme almıştır. Zakir Avşar, akademisyen ve iletişim uzmanı olarak öne çıkmaktadır.

Zakir Avşar'ın Profesyonel Hayatı ve Başarıları

Zakir Avşar Kimdir?

Zakir Avşar, edebiyat alanında uluslararası üne sahip bir yazar ve Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü dekanıdır. 1967 yılında Yozgat'ta doğan Avşar, eğitim hayatına Kayseri'de başlamıştır. Ankara Üniversitesi Basın ve Yayın Yüksek Okulu Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü'nde lisans eğitimini tamamlamıştır.

Eğitim ve Kariyeri

Akademik kariyerinde başarılı adımlar atan Zakir Avşar, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını da tamamlamıştır. İstanbul Üniversitesi'nde "Türkiye'de Terörün Görünümü ve Kitle İletişim Araçlarına Yansıması" konulu teziyle yüksek lisans derecesini almış ve İstanbul Üniversitesi'nde "Devlet Enformasyon Hizmeti ve Türkiye'de Hizmetinin Görünümü" teziyle doktor unvanını kazanmıştır.

Kariyerindeki Başlıca Görevler

Zakir Avşar, Başbakanlık halkla ilişkiler uzmanı, Etibank uzmanı, Başbakanlık dış Türkler müşaviri, TBMM Başkanlık Divanı müşaviri gibi önemli görevlerde bulunmuştur. Aynı zamanda Başbakanlık Halkla İlişkiler Dairesi başkan vekilliği, Başbakanlık müşaviri, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketici ve Rekabetin Korunması genel müdür vekilliği gibi önemli pozisyonlarda görev almıştır.

Eserleri ve Katkıları

Zakir Avşar, akademik kariyerinin yanı sıra çeşitli dergi ve yayınlarda makaleler yayınlamış, bilimsel kongre ve sempozyumlara katılarak değerli bildiriler sunmuştur. "Babıali'de Kırk Katır Türk Basınında Kavgalar", "Kitle İletişim Araçları ve Terör", "Türkiye – Türk Cumhuriyetleri İlişkileri" gibi önemli eserlere imza atmıştır. Ayrıca sosyal medya platformu Twitter üzerinden de aktif olarak paylaşımlarda bulunmaktadır.

  Murat Özdemir kimdir, kaç yaşında, nereli? Murat Özdemir ne iş yapıyor, eski eşleri kim?

Zakir Avşar'ın hayatı ve kariyeri, edindiği tecrübeler ve bilimsel katkılarıyla önemli bir akademisyen ve iletişim uzmanı olarak dikkat çekmektedir.

İlginizi çekebilecek konular

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Zakir Avşar Kimdir, Nerelidir? Prof. Dr. Zakir Avşar Hayatı ve Biyografisi

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal