Diyarbakır’da Sağlık Hizmetlerine Yönelik Yatırımlar Artarak Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Diyarbakır’da, Şehir Hastanesi başta olmak üzere bir dizi sağlık yatırımı devam ediyor. Bu yatırımların amacı, halka daha modern ve geniş kapsamlı sağlık hizmetleri sunmak.

Sağlık Bakanlığı tarafından hayata geçirilen projeler arasında Kayapınar ilçesinde yer alan 1000 yataklı Şehir Hastanesi, Metropol Aile Sağlık Merkezi, Sağlık Hizmetler Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu öne çıkıyor. Aynı şekilde Bağlar ilçesinde Kadın Doğum Kliniği ek binası, Çermik ilçesindeki 50 yataklı Devlet Hastanesi, Yenişehir ilçesindeki Eğitim Araştırma Hastanesi ek binası gibi projeler de önem taşıyor.

Toplamda 4 milyar 120 milyon lira tutarındaki bu sağlık yatırımlarıyla, kentteki sağlık hizmetlerinin çağdaş ve modern bir düzeyde sunulması hedefleniyor.

Bununla birlikte, Bismil ilçesinde 20 Ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Eğil ilçesinde 25 yataklı Devlet Hastanesi, Kulp ilçesinde 20 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi, Dicle ilçesindeki 60 yataklı Devlet Hastanesi ek binası ve Hani ilçesindeki 35 yataklı Devlet Hastanesi de ihale sürecinin ardından yapımına başlanacak projeler arasında yer alıyor.

İl Sağlık Müdürü Mehmet Hakan Pamukçu, Diyarbakır’da sağlık alanında önemli yatırımların Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştiğini vurguladı. Özellikle Şehir Hastanesi’nin kentin sağlık alanındaki rolünü güçlendirdiğini belirten Pamukçu, bu yatırımların kentteki sağlık üssü olma yolunda büyük adımlar attığını ifade etti.

  Deprem sonrasında stres bozukluğuna dikkat
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Diyarbakır’da Sağlık Hizmetlerine Yönelik Yatırımlar Artarak Devam Ediyor

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!