1. Haberler
 2. Sağlik Haberleri
 3. TC kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme 2024 E-Nabız e-Devlet

TC kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme 2024 E-Nabız e-Devlet

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TC kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme 2024 e nabız üzerinden yapılabilir. Peki TC kimlik no ile tahlil sonucu sorgulama mümkün mü, tahlil sonucunu öğrenmek için ne yapmak gerekiyor?

TC kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme, vatandaşlar tarafından çok merak edilen konular arasındadır. Bunun temel sebebi, tahlil sonucunu sorgulamak üzere verilen barkod numarasının kaybedilmesidir. Bu barkod numarası olmadan TC kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme işlemi oldukça önemlidir. Çünkü internet siteleri genelde barkod numarası girerek sorgulama yapmamıza izin verecek şekilde hazırlanmıştır.

 • Aile Hekimi Randevu Alma
 • Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları
 • Labim Sonuç

Bu durumda TC kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme işlemi birçok farklı yöntem kullanılarak yapılabilir. Bunlardan birincisi, TC kimlik no ile tahlil sonucu sorgulama için telefon ile hastaneyi aramaktır. Bunun yanı sıra randevu işlemleri için kullanılan 182 üzerinden TC kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme işlemi yapılmıyor. Bu sebeple biz de altta internetten, telefonla ve direkt hastaneden nasıl sorgulama yapılır anlatacağız.

TC Kimlik No İle Tahlil Sonucu Öğrenme

TC ile tahlil sonucu öğrenme, günümüzde gitgide daha önemli hale gelmiştir. Nitekim, yeni normal denilen düzende, artık evlerden çıkmanın mümkün olmaması, hastanelerdeki durumların karışıklığı ve her şeyin internet üstünden halledilmesi, tahlillerin de buradan öğrenilebilmesini olanaklı kılmıştır.

Keza, ilerleyen süreçlerde bütün sağlık sisteminin internete de taşınacağı belirtilmektedir. Bunun bütün alt yapısı da, gerek mobil telefonlarla gerek e-sistemlerle gerçekleştirilmektedir.

TC Kimlik No ile Tahlil Sonucu Öğrenme

 • TC ile tahlil sonucu öğrenme için e-Devlet hesabına giriş yapın,
 • Arama bölümüne “e-Nabız” yazın ve uygulamaya git butonuna basın,
 • Daha sonra sol menüden “Tahlillerim” adımına giriş yapın,
 • Bu sayfada geçmiş ve güncel tüm tahlil sonuçlarına ulaşabilirsiniz.
  Gün Pekmezi Nedir? Faydaları Nelerdir? Nasıl Yapılır?

Eğer bu sayfaya giriş yaptığınızda sadece eski tahliller çıkıyor, güncel tahlil sonucunuzu göremiyorsanız henüz sonuç çıkmamış demektir. Tahlil sonucu çıktıktan sonra sisteme ekleniyor. Bu sayfaya girdiğiniz halde bir tahlil sonucu göremiyorsanız, tahlil sonucunun çıkmadığını net bir şekilde söyleyebiliriz. TC ile tahlil sonucu öğrenme yöntemi bu kadar basittir. Sadece e-devlet şifresine sahip olmanız yeterli.

TC Kimlik No İle Tahlil Sonucu İnternetten Nasıl Öğrenilir?

TC kimlik ile internetten tahlil sonucu öğrenme işlemi için, öncelikle Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üstünden bir hesabınızın olması şarttır. Bu sisteme e-devlet kısmından da girmeniz mümkündür. Bununla birlikte, sisteme giriş yaptıktan sonra, oradaki bilgilerden tahlil sonuçlarınızı öğrenebilirsiniz. MHRS her türlü randevu, tahlil ve veri kaydınızı tuttuğu için, orada tarihlere ve ayrıntılı içeriklere de rastlayabilirsiniz.

Tahlil Sonuçları kısmındaki Görüntülerim kısmından da her türlü MR, röntgen, ultrason çıktılarını görebilmenizin imkânı vardır. TC kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme işlemi çok basit olduğu için, cep telefonundan e-devlet ya da e-nabız uygulamasına giriş yaparak da kolay yoldan sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Sorgulama işlemi, sadece internetten değil mobil uygulama ve cep telefonu üzerinden de yapılır.

Mobilden TC ile tahlil sonucu öğrenme

 • e-Devlet ya da e-Nabız mobil uygulamasına giriş yapın,
 • Menüden “Tahlillerim” adımına giriş yapın,
 • Bu sayfada geçmiş ve güncel tüm tahlil sonuçlarınızı göreceksiniz.

Bu işlemleri yapabilmek için e-devlet şifreniz olması gerekiyor. e-Devlet şifresi olmadan bu sayfalara giriş yapmak mümkün değil. Yani sadece TC kimlik numarası kullanarak tahlil sonucunuzu göremezsiniz. E-Devlet şifreniz yoksa, tahlil sonucunu sadece barkod numarası kullanarak yapabilirsiniz. Barkod numarası da, laboratuvarda tahlil örneği verdiğinizde size verilen kağıtta yazar.

TC Kimlik No İle Tahlil Sonucu Öğrenme

TC kimlik no ile tahlil sonucu sorgulama yaparken dikkat edilecek kimi hususlar vardır. Nitekim, çağımız interneti ve teknolojiyi her yerde dolaşıma soksa da, bazı kişiler -özellikle yaşlılar- bu sistemleri net ve hızlı bir şekilde kullanamamakta ya da bilgilerini tam girememektedirler. O yönde, MHRS’ye girilirken yapılması gereken işlemler üstünden dikkat edilecek hususlar şunlardır:

 • Öncelikle, e-devlet için TC kimlik numaranızı doğru yazmanız ve şifrenizi doğru girmeniz gerekmektedir.
 • Zira, e-devlet üstünden değil de, MHRS üstünden bire bir işlem yapacaksanız da, orada da yine TC kimlik numaranızı ve şifrenizi doğru girmeniz gerekmektedir.
 • Bu bilgiler tamamlandıktan sonra, muayene olduğunuz hastaneyi seçmeniz gerekmektedir. Hastaneyi seçtiğinizde ilgili bölümde Tahlil Sonuçlarım kısmı da gözünüzün önüne gelecektir. Oradan bunları görüntülemeniz mümkündür.
 • Eğer, kendi mobil telefonunuzdan ya da şahsi bilgisayarınızdan değil de; internet kafedeki bilgisayardan ya da başkasının telefonundan işlem yapıyorsanız da, işleminiz tamamlandıktan sonra, çıkış kısmından çıkıp, arama geçmişini temizlemeniz tavsiye edilmektedir.
 • Eğer, telefonda ya da bilgisayarda işlem yapmak hususunda tereddütleriniz varsa, çok güvendiğiniz bir yakınınıza/ aile bireyine de işlemlerinizi yaptırmanız isabetli olabilir.
  Oruç sonrası beslenme için 11 öneri

TC kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme İstanbul üstünden de seçim yapıldığında, karşınıza bu şehirdeki hastaneler çıkacağı için, gittiğiniz ilgili hastaneyi seçmeniz mümkündür. Arama bilgilerini doğru girip, doğru seçenekleri işaretlemeniz gerekmektedir. Bununla birlikte, kendi yaşadığınız şehri işaretleyebilirsiniz.

TC Kimlik No İle Tahlil Sonucu Sorgulama

TC kimlik no ile tahlil sonucu öğrenmenin birçok avantajı bulunmaktadır. İlk olarak, bunun için hastaneye gidip, vakit kaybetmeksizin bir tuşla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İkincisi, orada doktordan önce, siz de ekranı bire bir görebilirsiniz. Bu tahlillerin çıktılarını başka birçok doktora da gösterme şansı elde edebilirsiniz.

Ama, koronavirüsün yayıldığı süreçlerde, hastanelere çok gerekli olmadıkça gidilmesi de tavsiye edilmemektedir. Özellikle, yaşlılar, hamileler ve kronik rahatsızlıkları olanlar daha büyük risk altına girmektedirler. İnternetten tahlil sonucu öğrenmek bu koşullarda da çok işe yarayacaktır.

MHRS ile Tahlil Sonucu Öğrenme Mümkün Mü?

MHRS; Merkezi Hekim Randevu Sistemi anlamına geliyor. Yani MHRS ile sadece hastaneye gitmeden önce randevu alabiliyorsunuz. Eğer hastaneden randevu alacağım diyorsanız, MHRS kaydınızı yapmanız gerekiyor. Bunun haricinde tahlil sonuçları ve geçmiş hastalık bilgilerine sadece e-nabız üzerinden ulaşabilirsiniz. Bunun haricinde bir sorgulama ve öğrenme yöntemi yoktur.

Tahlil Sonucunu Çıktı Almak Mümkün Müdür?

İnternetten tahlil sonuçları öğrenme, oldukça pratik bir kapı açmakla beraber, aynı zamanda tahlillerin elinizde de olmasını sağlar. İlk olarak, bu tahlilleri mobil telefonunuzda saklayabilirsiniz. İkinci olarak, sayfadan yazdır kısmından, görüntüyü ilgili yazıcıya bağlayıp çıktı alabilirsiniz. Üçüncüsü ise, ‘screenshot’ yöntemiyle görüntü kaydetmenizdir. Ekran görüntüsünü alıp, onu hem dijital ortamda saklayabilir, hem de çıktı alabilirsiniz.

Keşfetmeye Devam Edin: İlgili Bağlantıları Kullanın

  Sağlığınız İçin 6 Altın Kuralı Unutmayın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
TC kimlik no ile tahlil sonucu öğrenme 2024 E-Nabız e-Devlet

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal