1. Haberler
  2. Ekonomi Haberleri
  3. Kamuya 36 bin yeni personel alınacak: İşte başvuru detayları

Kamuya 36 bin yeni personel alınacak: İşte başvuru detayları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’de toplamda 27 kamu kurumu personel alımı yapacak. Bunlar arasında 1 bakanlık, 2 belediye, 19 üniversite, TÜİK, EGM, İletişim Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı yer alıyor. Ayrıca 24 kamu kurumu işçi ve memur alımı planlıyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 55 sözleşmeli personel alımı yapacak. EGM İngilizce öğretim görevlisi alımı gerçekleştirecek. Sağlık Bakanlığı 36 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edecek. Belediyeler de istihdam fırsatları sunarken, Karabağlar Belediyesi ve Baykan İlçesi Atabağı Belediyesi personel alımı yapacak. Üniversiteler de çeşitli pozisyonlar için personel alımı planlıyor. Alımlar Resmi Gazete’de duyurulacak.

Hangi Kamu Kurumları Hangi Pozisyonlar İçin Alım Yapacak?

Toplamda 27 Kamu Kurumu Personel Alımı Gerçekleştirecek

Hangi kurumlar hangi pozisyonlar için personel alımı yapacak? Türkiye'de toplamda 27 kamu kurumu, bünyelerinde istihdam etmek üzere alım yapacak. Bu kurumlar arasında 1 bakanlık, 2 belediye, 19 üniversite, TÜİK, EGM, İletişim Başkanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı bulunuyor. Alım yapılacak olan pozisyonlar ve başvuru şartları Resmi Gazete'de yayımlanarak kamuoyuna duyuruldu.

24 Kamu Kurumu İşçi ve Memur Alımlarını Açıkladı

24 kamu kurumu da işçi ve memur alımları için gerekli şartları ve son başvuru tarihlerini belirledi. Toplamda 55 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirecek olan Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), merkez ve taşra teşkilatları için personel arayışında. Bu alımlar kapsamında 28 anketör, 22 temizlik görevlisi ve 5 teknisyen istihdam edilecek. Başvurular 24 Haziran 2024 tarihinde başlayacak ve 8 Temmuz 2024 tarihinde sona erecek.

EGM İngilizce Öğretim Görevlisi Alacak

Emniyet Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı, Yabancı Diller Birimi'nde İngilizce alanında 10 öğretim görevlisi alımı yapacak. Başvurular 24 Haziran 2024 tarihinde başlayacak ve 8 Temmuz 2024 tarihinde sona erecek.

  Maliye Bakanlığı yeni memurlarını arıyor! Memur olmak için KPSS puanı yeter!

Sağlık Bakanlığı'ndan Dev Personel Alımı

Sağlık Bakanlığı, 2024 yılı sonuna kadar 36 bin sözleşmeli sağlık personeli istihdam edecek. Sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülmesi amacıyla eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında alımlar gerçekleştirilecek. Alımlar arasında 1 diyetisyen, 9 ebe, 2 hemşire, 25 sağlık memuru, 1 sağlık teknikeri, 3.498 tabip ve 32.464 uzman tabip bulunuyor.

Belediyelerden Yeni İstihdam Fırsatları

İzmir ili Karabağlar Belediye Başkanlığı, 2022 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) P93 puan türünden en az 65 puan alan ve belirli önlisans programlarından mezun olan 1 kadın ve 7 erkek zabıta memuru alacak. Başvurular 22 Temmuz'da başlayacak ve 26 Temmuz'da sona erecek. Siirt ili Baykan İlçesi Atabağı Belediye Başkanlığı ise KPSS P3 puan türünden en az 65 puan almış inşaat teknikerliği veya ilgili alanlarda önlisans eğitimini tamamlamış 1 memur alımı yapacak. Başvurular 22 Temmuz'da başlayacak ve 26 Temmuz'da sona erecek.

Üniversitelerden Geniş Kapsamlı Alımlar

Toplamda 19 üniversite, çeşitli pozisyonlar için personel alımı gerçekleştirecek. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Balıkesir Üniversitesi, Milli Savunma Üniversitesi, Necmettin Erbakan Üniversitesi, Ordu Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Samsun Üniversitesi, Yıldız Teknik Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi de alımlarını gerçekleştirecek üniversiteler arasında yer alıyor.

İlginizi çekebilecek konular

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Kamuya 36 bin yeni personel alınacak: İşte başvuru detayları
Yorum Yap

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal