1. Haberler
  2. Eğitim Haberleri
  3. Öğretmenlere ikinci il içi tayin hakkı tanındı, kılavuz yayınlandı

Öğretmenlere ikinci il içi tayin hakkı tanındı, kılavuz yayınlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin kariyer yönetimlerine destek olmak amacıyla önemli bir adım attı. Yayımlanan yeni kılavuza göre, öğretmenler artık 2024 yılı içerisinde ikinci kez il içi tayin başvurusunda bulunabilecekler. Bu düzenleme, öğretmenlere mesleki gelişimlerini daha etkin bir şekilde sürdürme fırsatı sunuyor. Yeni düzenleme ile il içi tayin hakkı, öğretmenlerin ailevi, sağlık gibi öncelikli sebeplerle yer değiştirmelerini kolaylaştırarak daha verimli çalışma koşulları oluşturmayı hedefliyor. Öğretmenlerin il içi yer değişikliği başvuruları 23 Temmuz’da başlayacak ve 26 Temmuz saat 16:00’a kadar sürecek. Atamalar 30 Temmuz’da gerçekleştirilecek ve atama kararnameleri 30-31 Temmuz tarihleri arasında yayımlanacak. Öğretmenler, yeni görev yerlerine 1 Ağustos itibarıyla başlayabilecekler. Bu yeniliklerin detaylarını incelemek için Personel Genel Müdürlüğü’nün yayınladığı kılavuza buradan erişebilirsiniz.

Öğretmenler İçin Yeni Dönem Başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin kariyer yönetimlerini desteklemek amacıyla önemli bir adım attı. Yayımlanan yeni kılavuza göre, öğretmenler artık 2024 yılı içerisinde ikinci kez il içi tayin başvurusunda bulunabilecekler. Bu düzenleme, öğretmenlere mesleki gelişimlerini daha etkin bir şekilde sürdürme fırsatı sunuyor.

Öncelikli Sebepler Dikkate Alınacak

Yeni düzenleme ile il içi tayin hakkı, öğretmenlerin ailevi, sağlık gibi öncelikli sebeplerle yer değiştirmelerini kolaylaştırarak daha verimli çalışma koşulları oluşturmayı hedefliyor. Başvuru ve atama süreci ise şu şekilde işleyecektir:

Başvuru ve Atama Süreci Detayları

  • Öğretmenlerin il içi yer değişikliği başvuruları 23 Temmuz'da başlayacak ve 26 Temmuz saat 16:00'a kadar devam edecek.
  • Başvuruların tamamlanmasının ardından atamalar 30 Temmuz'da gerçekleştirilecek ve atama kararnameleri 30-31 Temmuz tarihleri arasında yayımlanacak.
  • Öğretmenler, yeni görev yerlerine 1 Ağustos itibarıyla başlayabilecekler.
  AYETEL KÜRSİ OKUNUŞU, Ayetel Kürsi duası Türkçe anlamı ve Arapça yazılışı

Bu yeniliklerin detaylarını incelemek için Personel Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı kılavuza buradan erişebilirsiniz.

 

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenler için il içi yer değişikliği sürecini güncelledi. Öğretmenlere 2024 yılında ikinci kez başvurma olanağı sunulacak. Detaylar haberimizde!

Yolculuğa Hazır Mısınız? İlgili Bağlantılara Göz Atın

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Öğretmenlere ikinci il içi tayin hakkı tanındı, kılavuz yayınlandı
Yorum Yap

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

meritking giriş meritking madridbet madridbet giriş kingroyal