PTT Yardım Parası Sorgulama Ekranı, E-Devlet ve TC ile Sorgulama, PTT Kurum Ödemeleri Sorgulama

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

PTT Yardım Parası Sorgulama Ekranı ile tarafınıza yapılan sosyal yardım ya da adınıza yatırılan ödemeleri sorgulayabilirsiniz. PTT yardım parası Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan ödemeleri vermektedir. PTT Kurum Ödemeleri sorgulayarak adınıza para yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz.

E-Devlet ve TC ile Sorgulama işlemi yapabilmek için e-Devlet sistemine girişte sizden istenecek ve daha önceden PTT’den almış olduğunuz şifrenizin olması gerekir.

PTT Yardım Parası Sorgulama Ekranı

PTT yardım parası sorgulama ekranı üzerinden sorgulama işlemlerinizi yapabilmeniz için giriş şifresi gereklidir. Daha önceden e-Devlet şifresi aldıysanız aşağıdaki link üzerinden e-Devlet giriş bilgilerinizle sorgulama yapabilirsiniz. Eğer daha önce şifre almadıysanız PTT’den cüzi miktara şifrenizi temin edebilirsiniz.

PTT Yardım Parası Sorgulama Ekranı üzerinden hesabınıza yatan para var mı hemen sorgulamak için;

https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama linkine tıklayın

E-Devlet sistemine giriş yaptıktan sonra PTT Kurum Ödemeleri Sorgulama sayfası üzerinden adınıza yapılan sosyal yardımların listesini görüntüleyebilirsiniz. Adınıza yatan para varsa PTT aracılığıyla T.C. kimliğiniz ya da Nüfus Cüzdanınızla başvurarak ödemeyi çekebilirsiniz.

E-Devlet ve TC ile Sorgulama

E-Devlet ve TC ile Sorgulama işlemini yapabilmek için yukarıda vermiş olduğumuz link üzerinden sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

PTT Tarafından Verilen Yardım Parasından Kimler Faydalanabilir?

PTT Tarafından Verilen Yardım Parasından Kimler Faydalanabilir? sorusunun cevabı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının açıkladığı şartlara uygun kişiler diyebiliriz. Konuyu daha açmak gerekirse, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla ihtiyaç sahibi kişiler başvurularını yapabilmekte olup, e-Devlet üzerinden de bu başvurularını gerçekleştirebilirler. Buradaki en temel esas, başvuru yapacak kişinin gerçek ihtiyaç sahibi olduğunun tespit edilebilmesidir. İkamet ettiğiniz il ve ilçeye bağlı Kaymakamlık binası içinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gidebilir ya da e-devlet üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  Bank of America ve OYAK Yatırım üzerinden Gübretaş (GUBRF) hisselerinde yüklü satış yapıldı!

PTT Yardımından Faydalanabilecek Kişiler;

 • Aylık geliri olmayan,
 • Sosyal güvencesi bulunmayan,
 • Hane kişi başı gelirinin asgari ücretten az olması,
 • İşsiz veya işten çıkarılan,
 • Engelli, yaşlı, muhtaç kronik hasta ve yardıma muhtaç kişiler

PTT tarafından verilen yardım parası sorgulama yapmanız için sosyal yardım başvurusundan sonra 1 hafta bekleyebilirsiniz. Muhtemel onay süreci ve inceleme süreci olacaktır. Diğer devlet yardımları, sosyal yardımlarla ilgili yazımızın devamında detaylı bilgi bulabilirsiniz.

PTT Yardım Parası Hangi Telefondan Sorgulanır?

PTT Yardım Parası Hangi Telefondan Sorgulanır diye merak edenler için PTT çağrı merkezi olan 444 1 788 numarasını arayabilirsiniz. Operatöre bağlandıktan sonra T.C. kimlik numaranızı söyleyerek adınıza yatan bir para olup olmadığını veya sosyal yardım parası yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz.

PTT Soryal Yardım Parası Sorgulama E-Devlet

PTT Soryal Yardım Parası Sorgulama E-Devlet sistemi üzerinden hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Adınıza yatırılan tüm sosyal yardımları ilgili sayfa üzerinden görüntüleme yapabilmeniz mümkün.

E-devlet sosyal yardım parası sorgulama menüsü üzerinden hem sorgulama yapabilirsiniz hemde hangi tarihte yapıldığı ve hangi tarihe kadar çekebileceğinize kadar olan tüm detayları görüntüleyebilirsiniz.

E-devlet yardım parası sorgulama işlemi https://www.turkiye.gov.tr/ptt-ptt-uzerinden-yapilan-kurum-odemeleri-sorgulama sayfasından yapılmaktadır.

Sorgulama işlemlerinde e-devlet üzerinden PTT yardım parası sorgulama işlemleri için şu yolu takip edin;

 • E-devlet sitesine girin
 • Giriş kısmında sizden istenen T.C. Kimlik numaranız ve şifrenizle giriş yapın
 • Anasayfa üzerinde bulunan arama kısmına PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama yazın
 • Karşınıza çıkacak sayfandan PTT yatan para sorgulama linkine tıklayın
 • Listelenen sayfada adınıza yatmış tüm bilgiler döküman olarak sunulacaktır
 • Bu sayfa üzerinden isminize yatan tüm ödemeleri görüntüleyebilirsiniz

TC Kimlik No ile PTT Yardım Parası Sorgulama

TC Kimlik No ile PTT Yardım Parası Sorgulama yapabilmektesiniz. Sorgulamanın yanı sıra Aile ve Sosyal Bakanlığınca yapılan Sosyal Yardımlarla ilgili başvurularıda internet üzerinden e-devlet sisteminden yapabilirsiniz. Yerinizden kalkmadan ve herhangi bir devlet kurumu ya da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına fiziki olarak gitmeden başvuru yapılabilmektedir.

  Çiftçilere romantik sürpriz! Belediye şubat ortası paralarını ödedi!

Sosyal yardımlar isme odaklı yapıldığından dolayı internette bir çok kişi TC kimlik no ile PTT yardım parası sorgulama nasıl yapılır şeklinde arattırma yaparak cevap bulmaya çalışmaktadır.

TC kimlik no ile sorgulama yapmak için https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri-sorgulama linkine tıklayabilirsiniz.

Eğer adınıza yapılan bir ödeme varsa ilgili ekran üzerinde hangi tarihe kadar ödemenizi alabileceğinizi görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca PTT kartı olanlar ödemelerini bu karta aktarabilirler.

PTT Adıma Yatan Para Sorgulama

PTT Adıma Yatan Para var mı diye merak ediyorsanız sorgulama işlemi yaparak merakınızı giderebilirsiniz. Sosyal yardım başvurusunda bulunduysanız ya da daha önce başvurunuz onaylanmış ve düzenli olarak bir ödenek alıyorsanız PTT adıma yatan para var mı PTT yardım parası yattı mı şeklinde sorularınızın olabilir.

PTT adıma yatan para var mı, nasıl sorgularım diyorsanız 444 1788 PTT çağrı merkezini arayarak hemen öğrenebileceğiniz gibi e-devlet uygulamasına giriş yaparak sosyal yardım sorgulama ekranı üzerinden de sorgulama yapabilirsiniz.

PTT Yardım Paraları Ne Zaman Yatıyor

PTT Yardım Paraları Ne Zaman Yatıyor sorusundan önce başvuruyu ne zaman yaptığınız önemlidir. PTT yardım parası başvurusu sonrasında incelemeler yapılır ve tahmini olarak 1 hafta içerisinde onaylanır. Başvuru aşamanızı e-devlet üzerinden takip edebilirsiniz. Başvurunuzun tamamlandığı tarihten sonraki 1 hafta içerisinde e-devlet üzerinden paranızın yatıp yatmadığını takip etmeyi ihmal etmeyin.

İlginizi çekebilecek konular

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
PTT Yardım Parası Sorgulama Ekranı, E-Devlet ve TC ile Sorgulama, PTT Kurum Ödemeleri Sorgulama

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!