Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 35 Bin Sağlık Personeli Atanacak, Mülakat Yok

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’nin sağlık personeli ihtiyacını karşılamak için 35 bin yeni sağlık personeli alımının takviminin işlemeye başladığını duyurdu. Alımlarda mülakat yapılmayacak ve tüm adaylar eşit koşullarda yarışacaklar. Bu hamleyle birlikte sağlık sektöründe önemli bir istihdam sağlanacak.

Sağlık Bakanı Koca’nın Açıklamaları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni sağlık personeli alımıyla ilgili takvimin işlemeye başladığını duyurdu. Koca, “Alımlarda mülakat yapılmayacak. Tüm adaylar, eşit koşullarda yarışacaklar. 15 binini hemşire, 8 binini hizmet personeli olmak üzere toplamda 35 bin yeni çalışma arkadaşı atayacağız” dedi.

Sağlık Bakanlığı’ndan Yeni İstihdam Hamlesi

Sağlık Bakanlığı, 35 bin yeni sağlık personeli istihdamı için harekete geçti. Mülakat olmayacak olan bu alımlar, branş dağılımı ve nihai takvim ÖSYM ile birlikte hazırlanan kılavuz ile duyurulacak.

Yoğun Bakım Doluluk Oranları Normalleşti

Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerle bir araya gelen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’deki yoğun bakım doluluk oranlarının normale döndüğünü açıkladı. Koca, “Üç dört hafta önce Türkiye genelinde yoğun bakım doluluk oranı %72 iken bu oran İstanbul’da %83’e yükselmişti. Ancak bugün itibarıyla Türkiye geneli yoğun bakım doluluk oranı %71’e geriledi. İstanbul’da ise bu oran %71’e düştü. Normale dönüş sağlandı” şeklinde konuştu. Servis yataklarının doluluk oranlarının da Türkiye genelinde %63, İstanbul özelinde ise %65 olduğunu belirtti ve sağlık çalışanlarının gayretlerine teşekkür etti.

Yeni İstihdamların Güce Katkısı

Sağlık çalışanlarının fedakarlıklarını takdir eden Koca, 35 bin yeni sağlık personeli alımı için takvimin başladığını açıkladı. “35 bin yeni çalışma arkadaşımızın katılımıyla gücümüze güç katacağız. Hem mevcut sağlık hizmetlerinin sürdürülebilmesi hem de yeni açılan hastanelerimizin personel ihtiyacını karşılayacağız” dedi.

  Bakan Koca 'Hayırlı olsun' diyerek paylaşımda bulundu

Eşit Koşullarda Yarışma İmkanı

35 bin yeni sağlık personeli alımı için başvurular bugün itibarıyla başladı. Koca, alımlarda mülakat olmayacağını vurgulayarak, “Tüm adaylar eşit koşullarda yarışacaklar. Hemşirelerden oluşan 15 bin, hizmet personelinden oluşan 8 bin kişilik kontenjan için başvuruları alıyoruz. Branş dağılımı ve nihai takvim kılavuzla birlikte ÖSYM tarafından ilan edilecek” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Antalya Şehir Hastanesi Yakında Hizmete Açılacak

Koca, yeni şehir hastaneleriyle ilgili bilgi vererek, “Antalya Şehir Hastanesi’nin tam kapasiteyle hizmete alınması için çalışmalar devam ediyor. Önümüzdeki iki üç hafta içinde resmi açılışını gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: 35 Bin Sağlık Personeli Atanacak, Mülakat Yok

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!