Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Sağlık, Tarım ve Eğitimde Önemli Adımlar Atıyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Fatih Yılmaz'dan Büyük Açıklamalar

Üniversite Gelişmeleri ve Sağlık Hizmetleri

Rektör Fatih Yılmaz, basın mensuplarıyla gerçekleştirilen iftar programında Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi'nin son durumu hakkında önemli bilgiler paylaştı. Üniversitenin sağlık hizmetleri alanında atılan önemli adımlardan bahseden Rektör Yılmaz, kanser tanıma cihazları gibi kritik hizmetlerin sunulacağını duyurdu. Ayrıca, bu cihazların son teknolojiye sahip olduğunu vurguladı ve hastanenin şehit yakınlarına öncelik vereceğini belirterek, hasta kayıt sürecinde randevu önceliği tanınacağını açıkladı.

Büyüme Stratejileri ve Organize Sanayi Bölgesi

Üniversitenin büyüme ve gelişme stratejileri kapsamında önemli açıklamalarda bulunan Rektör Yılmaz, Organize Sanayi Bölgesi'nde meslek yüksekokulu açma planları olduğunu dile getirdi. Aynı zamanda, girişimcilerle işbirliği yapılacağını ve uygun onbir yerin belirlendiğini de aktardı.

Tarım ve Sürdürülebilirlik Projeleri

Tarım alanında da atılacak adımlardan bahseden Rektör Yılmaz, erik ve vişne gibi meyvelerin sezon dışı satışını gerçekleştirmek amacıyla bir kurutma tesisi kurulacağını belirtti. Ayrıca, üniversitenin tarım ekonomisine katkı sağlayacak projeler yürüttüğünü vurguladı.

Eğitimde Yenilikler ve Yeni Bölümler

Eğitim alanında da önemli adımlar atacaklarının altını çizen Rektör Yılmaz, önümüzdeki yıldan itibaren eczacılık, grafik tasarım, gastronomi, mimarlık, endüstri mühendisliği ve bilişim sistemleri gibi yeni bölümlere öğrenci alımı yapılacağını duyurdu.

Üniversite ve Üretim Yolu

Son olarak, Rektör Yılmaz, üniversitenin kendi ekmeğini üretme misyonunu vurgulayarak, 15 Nisan itibarıyla ürünlerine başlayacaklarını söyledi. Ekmek ve kurabiye üretimine odaklanacaklarını ifade eden Yılmaz, bu adımın amacının öğrencilere eğitim vermek olduğunu belirtti, fırıncılara rakip olmadıklarını vurguladı.

Gizli Hazineleri Keşfedin

  Bakan Mehmet Şimşek: Vergileri artırmayacağız

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi, Sağlık, Tarım ve Eğitimde Önemli Adımlar Atıyor

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!