DEM Partili Ahmet Türk: CHP’de liderlik eksik, Kürt sorununu çözecek güçte değiller, yine Erdoğan çözer

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ahmet Türk, CHP’de liderlik eksikliğine dikkat çekti ve Kürt sorununu çözecek güçlerinin olmadığını ifade etti. Türk ayrıca, CHP içinde Kürtleri kucaklayacak bir yapı bulunmadığını belirtti. Başak Demirtaş’ın İstanbul adaylığından çekilmesini de doğru bulduğunu vurguladı.

Ahmet Türk: “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kürt sorununu çözeceğine inanmıyoruz, CHP bu kapasitede değil.”

DEM Parti’nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Ahmet Türk, CHP’de liderlik eksikliğine vurgu yaparak, Kürt sorununu çözecek yeteneklerinin olmadığını belirtti. Türk, “Kemal Kılıçdaroğlu’nun Kürt sorununu çözeceğine inancımız yoktu. Bugün de yok. CHP bu kadar muazzam bir sorunu çözecek kabiliyette değil. Bugün bir lider yok orada. Çözmek isterse Erdoğan çözer, çünkü o lider” şeklinde konuştu.

“CHP’DE KÜRTLERİ KUCAKLAYACAK BİR SİSTEM YOK”

Ahmet Türk, CHP içerisinde Kürtleri kucaklayacak bir yapı olmadığını ifade ederek, “CHP’yi destekledik ama Kürt sorununu çözecek irade ve liderlik orada yok” dedi. Türk, parti içinde Kürtlerin hak ve özgürlüklerini savunacak bir yapıya rastlamadığını belirtti. Ayrıca, “Sayın Özgür Özel demokratik bir insan ama parti içinde Kürtleri kucaklayacak, hak ve özgürlüklerini sahiplenecek bir yapının CHP’de olduğunu düşünmüyorum” şeklinde konuştu.

“DEMİRTAŞ’IN TUTUMU DOĞRUYDU”

Ahmet Türk, Başak Demirtaş’ın İstanbul adaylığından çekilmesine değinerek, “Başak Demirtaş’ın tavrı doğruydu. Partiyi sahiplenecek bir duruş sergiledi. Bu, Türkiye’nin her yerinden aday çıkarılması konusunda bir mesajdı” şeklinde konuştu.

  AK Parti Erbaa Belediye Başkan Adayı Ömer Çetin Kimdir?
0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
DEM Partili Ahmet Türk: CHP’de liderlik eksik, Kürt sorununu çözecek güçte değiller, yine Erdoğan çözer

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!