Düşük Hapı Cytotec Nedir?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Düşük hapı Cytotec nedir sorusunun en doğru cevabı kadınların çocuk düşürmek için kullandığı düşük ilacıdır. İstenmeyen hamilelik durumlarından kaçabilmek için Cytotec kullanılmaktadır.

Düşük Hapı Cytotec Ne İçin kullanılır?

Peki Cytotec nedir? İnsan vücudunda doğal yollarla oluşan prostoglan adı verilen yağ asitlerinden enzimler vasıtasıyla oluşan lipid bileşenlere benzer olan misoprostol içermektedir. Prostoglan midede ve bağırsakta üretilmekle birlikte mukozanın (mukus sağlayan epitel yapıdaki zar) korunmasına yardımcı olur. Misoprostol ise doğum başlatma, gebelik durumunu sonlandırmaya ve rahimdeki kasılmanın zayıf olduğu zamanlarda doğumdan sonraki kanamayı tedavi edebilmek amaçlı kullanılır.

Cytotec anti-ülser ilaçlar grubunda yer alan bir ilaçtır. Amacı ise midenin boşaltıldığı yer olan duodenumda ülser oluşumunu engellemeye çalışır. Ülserlerin engellenmesi mideniz için iyi bir durumdur. Ancak mideniz için yararlı olduğu kadar hamilelik durumlarında bir o kadar zararlıdır. Eğer gebelik durumunuz varsa ya da gebe kalmak istiyorsanız bu ilacı kesinlikle kullanmamanız gerekmektedir. Doktorunuz tarafından önerilmediği sürece Cytotec kullanmanız size büyük sıkıntılar çıkarabilir.

Cytotec Yan Etkileri Nelerdir?

Cytotec hakkında tabii ki akla ilk gelecek soru da cytotec yan etkileri nelerdir? sorusudur. Cytotec bilinçsiz kullanıldığında özellikle hamile kadınlarda düşüğe neden olacaktır. Bu nedenle 3 senedir özel eczanelerde bu ilacın satışı, İlaç ve Eczacılık Dairesi Müdürlüğü tarafından yasaklanmıştır. Yan etkilerini ise sizin için aşağıda listeledik:

  • Kramp ve sancılı ağrılar
  • Mide bulantısı
  • Kusma
  • Diyare ve vajinal kanama
  • Yüksek ateş, üşüme ve titreme

Cytotec Fiyatı Nedir?

Cytotec bir kut içerisinde tablet şeklinde satılmaktadır. 200 mcg 28 tabletlik ambalajlı kutuda takdim edilmekte.

  Diyarbakır'da Sağlık Hizmetlerine Yönelik Yatırımlar Artarak Devam Ediyor

İstenmeyen gebelik durumları için bu ilacı misoprostol ile birlikte kullandığınız takdirde güvenli, etkin ve aynı zamanda da ekonomik bir şekilde düşük yapabilme ihtimaliniz olacaktır. Kadınlar bu ilacı kullandığı takdirde bu olayın ev ortamında gerçekleşeceğini düşünürsek kadın mahremiyetinin korunmasına da bir yardımcı olma durumu ortaya çıkacaktır.

Aynı zamanda oluşabilecek yan etkiler bu ilacın kullanımında genel olarak kendi kendine sınırlanacaktır. Yan etkiler aynı zamanda varsa bir hastalığınız o hastalık için kullandığınız ilaçlara bağlı olarak da farklılıklar gösterecektir. Ağrı en çok gebelik materyali olan uterin kaviteden atılması esnasında görülecek olup kadında yaş, gebelik haftası, gebelik süreci, duygular ve alınan destek gibi farklı skalaların etkisiyle de değişkenlik gösterir. Kanama ise ortalama olarak 9 ila 17 gün arasında değişir.

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Düşük Hapı Cytotec Nedir?

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!