Sosyal medya burun estetiğine ilgiyi arttırdı

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Burun Estetiği ve Merak Edilenler

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, kişinin burnunun görünümünü beğenmemesi nedeniyle, istenmeyen şekil bozukluklarının düzeltilmesi amacıyla yapılan estetik bir işlemdir. Burun estetiği, burun ucunun düşük olması, burun kemerli olması, burun sırtındaki eğrilikler, asimetriler, yüze göre büyük veya küçük olması gibi şikayetlere çözüm sunar. Ayrıca çeşitli travmalara bağlı gelişen şekil bozuklukları da burun estetiği ile düzeltilebilir.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var Mıdır?

Burun ameliyatları için kıkırdak ve kemik gelişiminin tamamlanması beklenir. Genellikle 18 yaş ve üzeri önerilen burun estetiği ameliyatlarında, hastanın genel durumu uygunsa herhangi bir üst yaş sınırı bulunmamaktadır. Kızlarda 16-17 yaş, erkeklerde ise 17-18 yaşlarda burun gelişimi büyük oranda tamamlanır.

Burun Estetiği ve Burun Tıkanıklığı Şikayeti De Düzelir Mi?

Burun estetiği isteğiyle gelen hastalarda muayene sırasında burun içindeki yapılar ve bunların havayoluna etkisi incelenmektedir. Burun tıkanıklığı şikayetine sebep olan kıkırdak eğriliği, burun etlerinde büyüme gibi problemler tespit edilirse, burun estetik ameliyatı sırasında bu yapılar da düzeltilerek nefes problemleri giderilmektedir.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır? Hangi Teknikler Kullanılır? Piezo Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği ameliyatlarında genellikle açık teknik ve kapalı teknik olmak üzere iki yöntem kullanılır. Kapalı teknikte cilt kesisi bulunmaz ve burun içinden yapılan kesilerle kıkırdak ve kemik yapılara ulaşılır. Açık teknik ise daha geniş bir görüş açısı sunar ve burun delikleri arasında bulunan cilde küçük bir kesi yapılır. Ayrıca Piezo teknolojisi, burun kemiklerini daha kontrollü kesmek için kullanılan bir ultrasonik kemik kesme cihazıdır ve her iki teknikte de uygulanabilir.

  Akdeniz Anemisi Nedir ve Belirtileri Nelerdir?

Burun Estetiği Lokal Anestezi Altında Yapılabilir Mi?

Burun estetiği genellikle genel anestezi altında yapılır ancak burun ucuna ve burun kanatlarına yapılan küçük müdahaleler lokal anestezi ile de gerçekleştirilebilir.

Burun Estetik Ameliyatları Ne Zaman Yapılır?

Burun estetiği ameliyatları her mevsimde yapılabilecek bir işlemdir. Yaz aylarında yapılan ameliyatlarda hastaların güneşten korunmaları ve burun üzerindeki bantların terlemeye bağlı olarak gevşemesine dikkat etmeleri gerekir. Kış aylarında ise üst solunum yolu enfeksiyonlarının sık görüldüğü dikkate alınarak hastaların iyileşme döneminde daha dikkatli olmaları önerilir.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun ameliyatlarından önce kan sulandırıcı ilaçların doktor kontrolünde kesilmesi gerektiği gibi kanamayı artırabileceği için yeşil çay, sarımsak, alkol gibi ürünlerden uzak durulmalıdır. Ayrıca kadınlarda regl döneminde ameliyat yapıldığında kanama ve ödem bir miktar daha fazla olabilir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Burun estetiği ameliyatı sonrası iyileşme sürecinde, burunu travmalardan korumak ve baş yüksek pozisyonda yatmak önemlidir. Ameliyat sonrasında uygun bakım ve dinlenme şartlarına dikkat edilerek belirli aktivitelerden kaçınılmalıdır. Ağır sporların yapılmaması ve buruna baskı uygulayan gözlüklerin takılmaması önemlidir.

Burun estetiği ameliyatı hakkında merak edilenlerin cevapları. Burun estetiği ameliyatının detayları ve dikkat edilmesi gerekenler.

İlginizi çekebilecek konular

0
tebrikler
Tebrikler
0
k_t_
Kötü
0
m_kemmel
Mükemmel
0
_zg_n
Üzgün
0
acayip
Acayip
0
komik
Komik
0
sinirli
Sinirli
Sosyal medya burun estetiğine ilgiyi arttırdı

Paylaşılan haberler yapay zeka teknolojisinden geçirilmektedir!

Herhangi bir hatalı içerik ile karşılaşmanız durumunda aşağıya bıraktığımız mail adresimize düzeltilmesi veya kaldırılması için mail atabilirsiniz.

f.y@outlook.com.tr

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.
Giriş Yap

Gelecek Şimdi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!